|
کدخبر: 327913 سارا سمیع شمس

گزارش اختصاصی گسترش نیوز:

تفاوت حقوق نظافتچی آقا و خانم | تمیزکاری ۴ ساعته چقدر هزینه دارد؟

استخدام یک نظافتچی مطمئنی که قرار است نظافت منزل را به آن بسپارید، چندان هم کار ساده ای نیست و باید به نکاتی توجه کنید. در این گزارش به بررسی دستمزد نظافتچی می پردازیم.

اقتصاد تفاوت حقوق نظافتچی آقا و خانم | تمیزکاری ۴ ساعته چقدر هزینه دارد؟

در زمانه ای زندگی می کنیم که آدم ها حتی برای خوردن وعده های غذایی هم وقت کم می آورند. عصری که به عصر سرعت معروف است و همه چیز در دور تند اتفاق می افتد. حال فکرش را بکنید که در این زمانه پر سرعت باید کارهای روتین نظافت و رفت و روب منزل را هم انجام دهید! نظافت از اتاق خواب ها گرفته تا تمیزکاری سالن نشیمن و مهم تر از همه تمیز کردن آشپزخانه و سرویس های بهداشتی، هر کدام به نوبه خود زمان می برد و حداقل باید چند روز یک بار انجام شود. 

حقوق-نظافتچی

بنابراین در این وضعیت به کار گرفتن یک نظافتچی که کارش را خوب بلد است، ضروری احساس می شود. برخی از افراد به دلیل مشغله شغلی، برخی به دلیل ناتوانی جسمی، برخی به دلیل کسب و کار خانگی، برخی به دلیل داشتن فرزند کوچک قادر به انجام کارهای روزانه خانه نیستند و بنابراین مجبور می شوند که انجام کارها را به یک نظافتچی بسپرند.

در این گزارش خبرنگار گسترش نیوز در مورد دستمزد نظافتچی ها بررسی انجام داده است که در ادامه می خوانیم.

حقوق نظافتچی بر اساس ساعت کار

حتما درباره کارگران روز مزد شنیده اید که معمولا دستمزد این کارگران براساس ساعت کاری و روزانه پرداخت می شود. کارگران نظافتچی نیز چنین شرایطی دارند، حقوق نظافتچی ها براساس میزان ساعت کاری که در منزل شما کار می کنند محاسبه می شود و هر چقدر ساعت کاری بیشتر باشد، دستمزد بالاتر می رود.

تمیزکاری

در تصویر زیر یک آگهی درباره نظافتچی ها را می بنیم که بر اساس ساعت کاری ۴ ساعته، ۶ ساعته و ۸ ساعته تقسیم بندی شده است. دستمزد در مورد نظافتچی آقا و خانم اعلام شده است و جالب است بندانید که نظافتچی های خانم دستمزد بیشتری می گیرند. به عنوان مثال حقوق یک نظافتچی برای کار ۴ ساعته که جنسیت آن آقا است، ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است. همچنین حقوق یک نظافتچی خانم برای کار ۸ ساعته ۹۹۰ هزار تومان ذکر شده است.

نظافتچی-حقوق

قیمت نظافت منزل در بهار ۱۴۰۳ چقدر است؟

در تصویر بعدی یک آگهی دیگر را می بنیم که قیمت نظافت منزل در بهار ۱۴۰۳ را اعلام کرده است. مثلا قیمت نظافتچی آقا برای ۴ ساعت ۴۴۰ هزار تومان اعلام شده است و  هر ساعت اضافه کاری برای آن ۷۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. همچین قیمت حقوق نظافتچی خانم برای ۴ ساعت ۵۴۰ هزار تومان اعلام شده است و هر ساعت اضافه کاری برای آن نیز ۷۰ هزار تومان ذکر شده است.

نظافتچی-دستمزد

در مورد استخدام نظافتچی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در مورد استخدام نظافتچی چند نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کرد.

سعی کنید فردی را استخدام کنید که تجربه کافی در زمینه نظافت و نظم داشته باشد. این به شما کمک خواهد کرد تا کیفیت نظافت محل کار بهبود یابد. همچنین کار نظافتچی نیازمند تحمل فشار جسمی است، بنابراین مهم است که فرد انتخابی از سلامت جسمی مناسبی برخوردار باشد.

نظافتچی-دستمزد

لازم به ذکر است که باید فردی را انتخاب کنید که قابل اعتماد بوده و به موقع و با مسئولیت پذیری کارهای محوله را انجام دهد.توافق بر سر ساعات کاری مناسب و تعداد ساعات کار در هفته امری مهم است که باید در زمان استخدام به آن توجه شود. همچنین میزان دستمزد و مزایای پرداختی به نظافتچی باید منصفانه و رقابتی باشد تا فرد انتخابی انگیزه کافی برای ارائه خدمات با کیفیت داشته باشد.در صورت نیاز، آموزش های لازم را برای نظافتچی فراهم کنید تا بتواند وظایف محوله را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

با در نظر گرفتن این نکات، احتمال استخدام فرد مناسب در خصوص نظافتچی منزل افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها