|
کدخبر: 326912

شوک نات کوین به بازار ارز دیجیتال / صرافی ها عصبانی شدند

پس از گذشت مدت‌ها انتظار، به تازگی ساعتی پیش آغاز شد خرید و فروش توکن نات کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال. پیش‌بینی می‌شد که این آغاز معاملات، منجر به جذب تعداد زیادی از کاربران به سمت صرافی‌ها خواهد شد. در حال حاضر، گزارشات منتشر شده که به دلیل این هجوم، برخی از صرافی‌ها دچار اختلالات شده و ناتوان در خدمت‌رسانی به مشتریان خود شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که در ساعات آینده، روند معاملات نات کوین بیشتر به چشم می‌خورد.

اقتصاد شوک نات کوین به بازار ارز دیجیتال / صرافی ها عصبانی شدند

 

اخیراً تلگرام با معرفی یک پروژه جدید و ارائه یک ارز دیجیتال جدید که می‌توان آن را از طریق بازی استخراج کرد، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. این اقدام باعث شده که مردم در هر نقطه‌ای که هستند، از جمله در اتوبوس، مترو، تاکسی و سایر مکان‌ها، به سرعت به فعالیت کلیک کردن بر روی صفحه گوشی خود بپردازند تا بتوانند نات کوین را استخراج کنند.

 درباره این پروژه (Notcoin) مطالبی را منتشر کرده و این ارز را معرفی کرده است. در این گزارش قصد داریم به سوالاتی که در ذهن مخاطبان درباره این ارز دیجیتال به وجود آمده پاسخ دهیم، هرچند بسیاری از این سوالات هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و جواب آن مشخص نیست.

معرفی نات کوین

پروژه Notcoin یکی از پرحاشیه‌ترین و پر سر و صداترین بازی هایی است که در چند وقت اخیر بر بستر تلگرام راه‌اندازی شده و کاربران بسیاری را جذب خود کرده است. آخرین آماری که از تعداد کاربران این پروژه متنشر شده است رقم خیره‌کننده ۱۵ میلیون کاربر است که در این مدت کوتاه کمتر از ۳ هفته و آن هم برای یک بازی رکورد محسوب می‌شود.
 

درباره چگونگی دریافت نات کوین و توضیحات ربات تلگرامی آن مطلبی را در گذشته منتشر کرده‌ایم که با کلیک بر لینک زیر می‌توانید صفر تا صد دریافت نات کوین و امکانات این ربات آشنا شوید:

اما سوالاتی که این روزها ذهن‌ها را درگیر کرده این است که آیا می‌توان نات کوین را فروخت؟ قیمت این ارز چقدر است؟ چگونه می‌توان نات کوین را به کیف پول خود انتقال داد؟ و از این قبیل سوالات که ذهن همه کاربران را مشغول کرده و بی‌پاسخ مانده است.

چطور نات کوین را بفروشیم؟

همانطور که می‌دانید برای فروش ارزهای دیجیتال شما نیاز به یک کیف پول دارید و همچنین رمزارز موردنظر باید در یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال لیست و قیمت‌گذاری شده باشد.

نات کوین هم از این قاعده مستثنا نیست و باید ابتدا در یک صرافی ارز دیجیتال لیست شده و بر بستر بلاکچین قیمت‌گذاری شود تا بتوان آن را به کیف پول انتقال داده و به فروش رساند. اما از آنجایی که هنوز این توکن در هیچ صرافی لیست نشده است و بر بستر بلاکچین قرار نگرفته است نمی‌توان آن را به فروش رساند.

این توصیف وبسایت رسمی پروژه نشان می‌دهد که نات کوین یک رمز ارز ساخته شده در بستر بلاک چین TON است و می‌توان آن را همانند سایر رمز ارزهای ایجاد شده در بستر بلاک چین به کیف پول‌های مختلف آن انتقال داد یا به خرید و فروش نات کوین تلگرام پرداخت اما درحال‌حاضر امکان فروش نات کوین و برداشت آن وجود ندارد.

در واقع باید گفت که برخلاف ادعاهای مطرح شده توسط تیم پروژه، نات کوین درحال‌حاضر یک رمزارز نیست و فقط یک ارز مجازی تلقی می‌شود.

برخلاف ادعای تیم پروژه، نات کوین درحال‌حاضر یک رمز ارز نبوده و فقط یک ارز مجازی در ربات بازی است که می‌توان از آن برای فعالیت‌های درون بازی استفاده کرد و هیچ راهی برای برداشت آن وجود ندارد. با جست‌وجوی نات کوین در مرورگر بلاک چین TON به صفحه نات کوین مراجعه می‌کنیم. در این صفحه نوشته شده است که در یک زمانی نات کوین‌ها بر روی کیف پول تلگرام کاربران مینت خواهد شد اما هنوز توکن نات کوین در بستر بلاک چین TON وجود خارجی ندارد.

آیا امکان فروش نات کوین فراهم خواهد شد؟

تیم پروژه نات کوین در مراسم معارفه برنامه کاربردی خود توضیح دادند که هدف آنها از ایجاد نات کوین فراهم آوردن شرایط ورود آسان کاربران از سراسر دنیا به فضای کریپتوکارنسی‌ها است. این بازی بر بستر تلگرام به ساده‌ترین روش ممکن امکان به‌دست آوردن نات کوین را برای کاربران فراهم می‌کند و هر کسی از سراسر دنیا تنها با دسترسی به اینترنت و گوشی موبایل می‌تواند به استخراج نات کوین بپردازد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که تیم توسعه‌دهنده، فاز اول پروژه نات کوین را در جذب کاربران از سراسر دنیا تعریف کرده و هیچ برنامه‌ای برای عملیاتی کردن امکان استفاده و فروش نات کوین تعریف نکرده است.

خود تیم نیز در مورد کاربردهای احتمالی نات کوین و ارزش آن صحبتی نکرده‌اند اما نوع صحبت‌ها و واکنش‌های کاربران به برنامه نشان می‌دهد که احتمال ایجاد توکن نات کوین در بستر بلاک چین نیز در مرحله بعدی وجود دارد.

بنابراین برای پاسخ به سوال باید گفت که اگر نات کوین به صورت یک رمزارز در بستر بلاکچین و شبکه TON قرار گیرد و امکان انتقال آن به کیف پول فراهم باشد می‌توان برای فروش آن اقدام کرد. تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده اما با توجه به استقبال گسترده و حمایت پاول دورف و صرافی بایننس از این پروژه احتمال لیست شدن این توکن در صرافی‌های ارز دیجیتال بسیار بالاست.

 

منبع: ارز دیجیتال

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها