|
کدخبر: 326715

طلا دوباره صعودی شد / پیش بینی جدید از وضعیت بازار

قیمت طلا در بازار جهانی در دومین روز معاملاتی هفته افزایش یافت و به اوج خود رسید.

اقتصاد طلا دوباره صعودی شد / پیش بینی جدید از وضعیت بازار

بر اساس آخرین گزارش‌ها، قیمت طلا در بازار جهانی افزایش یافته و به حدود ۲ هزار و ۳۴۴ دلار در هر اونس رسیده است.

قیمت طلا امروز در بازار جهانی رشد ۷ دلاری قیمت را تجربه کرد و به عبارتی ۰.۳ درصد گران شد.

براساس گزارش رویترز،‌تمرکز بازارها در این هفته بر روی داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده ایالات‌متحده در روز سه‌شنبه و به دنبال آن داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در روز چهارشنبه، خواهد بود. بر اساس گزارش بانک فدرال رزرو نیویورک، آمریکایی‌ها ماه گذشته خود را برای فشارهای تورمی به طور کلی در چند سال آینده و تسریع افزایش قیمت مسکن آماده کردند.

اکثراقتصاددانان مورد نظر رویترز اظهار کردند که فدرال رزرو احتمالا دو بار در سال جاری، از ماه سپتامبر، نرخ بهره اصلی خود را کاهش خواهد داد. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

پیش بینی بازار طلا و ارز

به اعتقاد معامله‌گران بازار طلا، ریزش بازار ارز دستوری‌ است و با سیاست بازارساز در دست انجام است، اما دخالت سیاست‌گذار در بازار طلا و سکه کمتر است. آنها معتقدند با وجود اینکه بازار طلا با قیمت دلار نرخ‌گذاری می‌شود، اما فعالان این بازار، معامله‌گرانی با قدرت بالا هستند و توانایی رونددهی به قیمت‌ها را دارند.

قیمت دلار روز دوشنبه به کریدور ۵۰ هزار تومانی برگشت و در پی آن قیمت سکه امامی، سکه بهار و ربع‌سکه را به کانال پایین‌تر کشاند. کارشناسان اقتصادی علاوه بر اثر کاهش قیمت دلار و اونس جهانی طلا بر بازار داخلی، ریزش حباب سکه را نیز در این افت قیمت موثر می‌دانند. آنها معتقدند حباب سکه به‌طور کامل تخلیه نمی‌شود و قطعات سکه تنها بخشی از حباب خود را ز دست می‌دهند.

اونس نقره برخلاف طلا رشد کرد

گفتنی است اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با کاهش ۱۳ دلاری با رقم ۲۳۴۷ دلاری در حال معامله است. اونس جهانی نقره با رقم ۲۸ دلار و ۲۹ سنتی معامله می‌شود و برخلاف طلا افزایش ‍۱۲ سنتی دارد. هر گرم نقره ۹۹۹ روی رقم ۵۴ هزار و ۵۵ تومانی ایستاد.

نیم‌سکه پرچمدار کاهش قیمت شد

قیمت سکه امامی روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی روی رقم ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه‌ بهار با رقم ۳۷ میلیون و ۷۹۰ تومانی معامله شد و افت ۲۲۰ هزار تومانی پیدا کرد.

قیمت نیم‌سکه با افت ۴۰۰ هزار تومانی با رقم ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد و قیمت ربع‌سکه با ۲۰۰ هزار تومان کاهش به کانال ۱۴ میلیونی برگشت و با رقم ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بسته شد. سکه گرمی با ۱۰۰ هزار تومان کاهش روی قیمت ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی ایستاد.

مثقال نیمه کانال ۱۴ میلیونی را از دست داد

قیمت طلا در سومین روز هفته کاهش پیدا کرد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۱۵۰ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۴۴۰ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۴۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۳۴ هزار تومانی ایستاد. طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روز دوشنبه در بیشتر قطعات کاهش پیدا کرد. حباب سکه امامی ۱۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۵۳ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۲۸ هزار تومان و سکه گرمی ۶۵ هزار تومان افت داشت. حباب سکه بهار ۱۰۳ هزار تومان افزایشی شد.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها