|
کدخبر: 325260

باشگاه سرخابی ها رسما خصوصی سازی شد

آغاز فرآیند واگذاری مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی صبح امروز (چهارشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳) در ساختمان وزارت اقتصاد صورت گرفت.

اقتصاد

در مراسم آیین واگذاری سهام سرخابی ها کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، ابراهیم بازیان، سرپرست سازمان خصوصی سازی، رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، علی خطیر، مدیرعامل استقلال، مهدی محمدنبی، نایب رئیس فدراسیون فوتبال و «مصطفی زارعی» رییس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال حضور دارند.

اواخر فروردین سال ۱۴۰۳، سازمان خصوصی‌سازی آگهی واگذاری سهام ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال را منتشر و قیمت پایه و شرایط عرضه سهام این باشگاه‌ها را اعلام کرد.

پس از تأیید صلاحیت خریداران استقلال و پرسپولیس از سوی سازمان خصوصی‌سازی، مزایده رسمی برای واگذاری ۸۵ درصد از سهام این دو باشگاه از صبح روز دوشنبه در فرابورس آغاز شد و در نهایت سهام سرخابی‌ها به فروش رفت.

در این مراسم سرپرست سازمان خصوصی‌سازی گفت: با واگذاری دو باشگاه بزرگ فوتبال ایران یعنی پرسپولیس و استقلال با همت، تلاش و مدیریت جهادی همه ارکان مرتبط، بخشی از اقتصاد دولتی مردمی‌سازی می شود.

وی بیان‌داشت: پیرو تلاش‌های انجام شده در بیش از ۲ دهه از تاریخ تصویب واگذاری این دو باشگاه بزرگ، در  نهایت امروز این قطار واگذاری به ایستگاه آخر رسید و با برگزاری این آیین به طور رسمی واگذاری دو باشگاه بزرگ و نام آور فوتبال ایران از دولت به بخش خصوصی نهایی می شود.

بازیان ، ابراز امیدواری کرد: پنجم اردیبهشت روز آغاز شکوفایی و پیشرفت فوتبال ایران و نقطه عطفی در جهت شکوفایی بیشتر فعالیت‌های پیش روی این دو باشگاه باشد.

وی خاطرنشان‌کرد: در این مرحله از برگزاری مزایده که به طور کاملاً شفاف در بازار فرابورس انجام شد، امید و هوای تازه‌ای در جریان مدیریتی این باشگاه ایجاد شد.

سرپرست سازمان خصوصی‌سازی ادامه‌داد: در این دوره از پس از برگزاری هشت مزایده، بالاخره واگذاری این ۲ باشگاه با همت وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی‌سازی به نمایندگی از دولت و همسو با وزارت ورزش و جوانان و در یک نگاه همگام و همه جانبه با تمام ارکانی که در یک بازه زمانی نقشی در شکل‌گیری این اتفاق را داشتند، در یک زمان اندک کمتر از ۲ ماه به ثمر رسید.

وی با تاکید بر اینکه همت دولت از جمله وزیر ورزش و وزیر اقتصاد این اتفاق را شکل دادف اظهار داشت:

در گام نخست پذیرش این دو باشگاه در بازار فرابورس ایران، ۱۰ درصد از سهام آنها به مردم واگذار شده بود و این در دولت سیزدهم اتفاق افتاد که اگر نبود این اقدام، امروز توفیق واگذاری این دو باشگاه را نداشتیم و سازمان خصوصی‌سازی به نمایندگی از وزارت اقتصاد توانست در سال جدید این امر مهم و مورد تاکید رئیس جمهوری هیات را طی یک حرکت هماهنگ و همسو انجام دهد.

طبق گزارشات در تاریخ سوم اردیبهشت ۱۴۰۳ مزایده واگذاری پرسپولیس استقلال در فرابورس انجام شد و هلدینگ بزرگ خلیج فارس ۸۵ درصد سهم باشگاه استقلال را خریداری کرد.

همچنین کنسرسیوم بانکی با سهام متناسب و با حضور بانک شهر به عنوان یکی از بانک‌های وابسته به مدیریت شهری و همچنین بانک تجارت، بانک رفاه، بانک صادرات، بانک اقتصاد نوین و بانک ملت، داوطلب خرید ۸۵ درصد سهام پرسپولیس شدند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها