|
کدخبر: 325175

بیت کوین در آستانه فتح قله / این پیش بینی جذاب را از دست ندهید

در تاریخ ۲۱ آوریل، بیت‌کوین کندل روزانه خود را در بالاترین سطحش در بیش از ۱۰ روز گذشته بست و سطح ۶۵ هزار دلار را پس گرفت. نرخ این ارز دیجیتال از کف ۶۴۳۴۶ دلار در ۲۱ آوریل افزایش یافت و با ۳.۵ درصد افزایش به ۶۶۵۲۷ دلار در روز ۲۲ آوریل رسید.

اقتصاد بیت کوین در آستانه فتح قله / این پیش بینی جذاب را از دست ندهید

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت‌کوین با ۰.۴ درصد رشد طی ۲۴ ساعت گذشته، به ۶۶۶۱۶ دلار افزایش یافته است. همچنین باید ذکر کرد که از زمان رویداد هاوینگ در دو روز پیش، نرخ این ارز دیجیتال ۵ درصد رشد کرده است. اکنون سوال اصلی فعالان بازار این است که آیا بیت‌کوین پس از هاوینگ به روند صعودی خود ادامه خواهد داد یا خیر؟ در ادامه به عواملی که ممکن است در ماه‌های آینده باعث افزایش نرخ این ارز دیجیتال شود، نگاهی خواهیم داشت.

مشابهت شاخص سود باز بیت کوین با اکتبر ۲۰۲۳

داده‌های پلتفرم کوین‌گلس (Coinglass) نشان می‌دهند که فاندینگ ریت سود باز بیت‌کوین (OI) در ۱۸ و ۲۱ آوریل منفی شده بود. این شاخص اکنون بار دیگر مثبت شده و در ۲۲ آوریل به سطح ۰.۰۰۷۹ درصد رسیده که نشان‌دهنده افزایش تمایل معامله‌گران به ایجاد پوزیشن‌های لانگ است.

نمودار-بیت-کوین

افت اخیر سود باز بیت کوین به زیر صفر درصد، پایین‌ترین سطح آن در بیش از شش ماه گذشته محسوب می‌شود که مشابه آن در اکتبر ۲۰۲۳ مشاهده شده بود.

نمودار-قله-ای

قیمت بیت کوین از آن زمان، ۱۴۶ درصد افزایش یافته است و اگر سناریوی مشابهی اتفاق بیفتد، چنین رشدی دوباره تکرار خواهد شد.

قدرت بیت کوین بالای ۶۰ هزار دلار

یک معامله‌گر مستقل با نام مستعار Skew، با تجزیه و تحلیل تکنیکال چارت، بسته شدن کندل هفتگی بالای ۶۵ هزار دلار را نکته‌ای بسیار مثبت توصیف کرد.

وی در توییت قبلی خود، نمودار زیر را به اشتراک گذاشته و بیان کرده بود که منطقه بین ۶۵ هزار تا ۶۶ هزار دلار برای نرخ بیت کوین حالت «آهن‌ربایی» پیدا کرده و واکنش نرخ نسبت به آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

نمودار-بیت۱

توجه داشته باشید که بیت کوین از آن زمان، به بالای این منطقه صعود کرده و اکنون روی حمایت نسبتاً قوی تعریف‌شده توسط این منطقه تقاضا قرار دارد. همچنین، مدل IOMAP ارائه‌شده توسط اینتو‌دبلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهد که نرخ بیت‌کوین در صورت نزول از حمایت‌های قوی برخوردار است، اما در صورت صعود، مقاومت‌های چندان قوی در مسیر آن قرار ندارد.

نمودار IOMAP زیر نشان می‌دهد که این منطقه حمایتی در محدوده قیمتی ۶۴۳۸۰ تا ۶۶۳۳۸ دلار، جایی که قبلاً ۶۳۸۳۳۰ واحد بیت کوین توسط ۱.۳۱ میلیون آدرس خریداری شده، قرار دارد.

نمودار-دایره

در ادامه، تحلیلگر محبوب حوزه کریپتو به نام رکت کپیتال (Rekt Capital) هم بیان کرده که نرخ بیت کوین بالاتر از سطح ۶۰ هزار دلار، از قدرت بالایی برخوردار است.

نمودار-نوسانی

به گفته این معامله‌گر، نرخ بیت کوین احتمالاً به مدت چند ماه قبل از ورود به مرحله «صعود سهموی پس از هاوینگ»، بین محدوده ۶۰ هزار و ۷۰ هزار دلار نوسان خواهد کرد.

تمرکز معامله‌گران بر روند صعودی بیت کوین پس از هاوینگ

در پی تکمیل هاوینگ چهارم بیت کوین، فعالان بازار در حال بررسی واکنش نرخ هستند. کاربری با نام مستعار Moustache در پلتفرم X نموداری را به اشتراک گذاشته که عملکرد نرخ بیت کوین را از زمان ثبت سقف چرخه قبلی خود در سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد. طبق گفته این تحلیلگر، هدف مهم بعدی برای نرخ بیت کوین، سطح ۸۰ هزار دلار است.

نمودار-تکنیکال

از نظر تکنیکال نیز، نرخ بیت کوین یک الگوی پرچم را در نمودار هفتگی ایجاد کرده که از ادامه روند صعودی حکایت دارد.

نمودار-نقطه

گاوهای بیت کوین در مرز بالای پرچم با مقاومت ۶۷۵۰۰ دلاری روبه‌رو خواهند بود. بسته شدن کندل هفتگی بالاتر از این سطح، نشانه خروج احتمالی از الگو و حرکت به سمت سقف ۷۳۸۳۵ دلار است که مقدمات را برای صعود به ۸۰ هزار دلار فراهم خواهد کرد. چنین حرکتی به معنی افزایش ۱۳ درصدی نسبت به نرخ فعلی است.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها