|
کدخبر: 324619

قیمت گوشت/بازار گوشت/گوشت قرمز

فوری / قیمت گوشت گوسفندی اعلام شد (۲۸ فروردین)

قیمت روز گوشت گوسفندی در تاریخ ۲۸فروردین ۱۴۰۳ به شرح جزئیات زیر اعلام شد.

اقتصاد فوری / قیمت گوشت گوسفندی اعلام شد (۲۸ فروردین)

بر اساس اعلام قیمت گوشت گوسفندی در بازار روز برای تاریخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۳، هر بسته ۱۰۰۰ گرمی گوشت چرخ کرده گوسفندی با قیمت ۵۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

قیمت گوشت گوسفندی بسته بندی امروز 

قیمت ران گوسفندی بسته بندی شده در بسته ۳ گیلوگرم ۱ میلیونو ۷۰۰ هزار تومان است برای خرید ران گوسفندی کامل هم باید ۲ میلیونو  ۹۹۰ هزار تومان پرداخت کنید.

قیمت گردن گوسفندی 

قیمت گردن گوسفندی هم امروز ۷۵۴ هزار تومان اعلام شده است.

اخبار جدید قیمت گوشت گوسفندی ۱۴۰۲

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با اینکه مشکلی در تامین گوشت نداریم، گفت: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته واردات گوشت قرمز به طور منظم در حال انجام است.

علیرضا پیمان پاک افزود: روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله در حال توزیع است تا از این طریق کمبود داخل کشور تامین شود.

پیمان پاک از کاهش قیمت گوشت داخلی خبر داد و گفت: نرخ گوشت تولید داخل طی هفته های اخیر به سبب توزیع گوشت وارداتی کاهش معناداری داشته است.

قیمت انواع گوشت گوسفندی بسته بندی 

نام محصول وزن قیمت / تومان
گوشت چرخ کرده گوسفندی  ۱۰۰۰ گرم ۵۳۰٫۰۰۰
گردن گوسفندی  ۱.۲ کیلوگرم ۷۵۴٫۸۰۰ 
ران کامل گوسفندی ۴ کیلوگرم ۲٫۹۹۰٫۰۰۰ 
ران گوسفندی شیشک  ۳کیلوگرم ۱٫۷۰۰٫۰۰۰
 

عوامل موثر بر قیمت گوشت قرمز

قیمت گوشت قرمز تحت تأثیر چندین عامل اقتصادی و عوامل دیگر قرار می‌ گیرد. برخی از عوامل موثر بر قیمت گوشت قرمز عبارتند از:

۱. عرضه و تقاضا: نسبت عرضه و تقاضا بر روی قیمت گوشت قرمز تأثیر می‌ گذارد. در صورت کاهش عرضه یا افزایش تقاضا، قیمت ممکن است افزایش یابد و برعکس.

۲. دسترسی به منابع غذایی: از آنجایی که تغذیه دام‌ها و بهره‌برداری از منابع غذایی برای تولید گوشت قرمز ضروری است، قیمت این منابع غذایی مثل خوراک دام و مرغ، جیره دام و آب و هوا می‌تواند قیمت گوشت را تحت تأثیر قرار دهد.

۳. نرخ ارز: در صورتی که گوشت قرمز وارداتی باشد، نرخ ارز به عنوان یک عامل مهم می‌تواند قیمت آن را تحت تأثیر قرار دهد. افزایش نرخ ارز می‌ تواند باعث افزایش قیمت گوشت قرمز وارداتی شود.

۴. هزینه‌ های تولید: هزینه‌های مرتبط با تولید گوشت قرمز از جمله هزینه‌های خوراک دام، نگهداری، واکسیناسیون، داروها، حمل و نقل و ... می‌ تواند تأثیری در قیمت نهایی گوشت قرمز داشته باشد.

۵. سیاست‌ های دولتی: سیاست‌های دولتی مانند تعرفه‌ های وارداتی، گمرکات و سیاست‌ های تنظیم قیمت می‌ تواند بر قیمت گوشت قرمز تأثیر بگذارد.

۶. عوامل جغرافیایی و آب و هوایی: شرایط جغرافیایی و آب و هوایی در کشورها می‌تواند بر تولید و توزیع گوشت قرمز تأثیر داشته باشد و در نتیجه بر قیمت آن تأثیر بگذارد.

مهم است توجه کنید که این عوامل به طور ترکیبی و پیچیده تأثیر می‌ گذارند و قیمت گوشت قرمز را تعیین می‌کنند. همچنین، شرایط محلی و سیاست‌ های داخلی هر کشور نیز می‌تواند تأثیر گذار باشد.
منبع: اقتصادآنلاین
 • ناشناس ارسالی در

  این دروغ است فقط چندتا فروشگاه در میدان تره بار تهران است همین امروز خودم گوشت گوسفند را سوال کردم ۷۳۰ هزار تومان بود نتوانستم بخرم

 • حسین ارسالی در

  ما با ده ملیون حقوق. عروس. و داماد چه کنیم. و مادر پیر

 • ناشناس ارسالی در

  خددایاینجه کیلویی ۷۰۰۰تومانه جوکیلویی ۱۲ ۰۰۰تومانه علف هم کشت خدادرطبیعتودشتهاومز ارع کشاورزان مفت چراگوشت کیلویی ۵۷۰۰۰تو مانه مردم فقیرچقدررنجببرندشرمنده سفره با شنندآه مستضعفان میگیردشان

 • ناشناس ارسالی در

  همین قیمت گذاری مسخره وزارت صمت بود که ب اعث گرانی گوشت و سایر ارقام در کل کشور ش د همه میدونیم که قیمت گوشت در تهران با س ایر جاهای دیگه فرق میکنه و گرونتره اما ا علام این قیمت باعث شد مردم در شهر هاشون از امکانات تهران استفاده نکنند اما درست هزینه زندگی در تهران رو بپردازند.

 • حسن ارسالی در

  چرا واردات گوشت نیست

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها