|
کدخبر: 323729

خرید خودرو / بازار خودرو / قیمت خودرو

این خودرو لوکس وارداتی را بشناسید / کراس اوور هیبریدی با قیمتی شگفت انگیز

خودروی چانگان Uni-Z، یک خودروی کراس‌اوور هیبریدی، در بازار چین با قیمت تقریبی یک میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

اقتصاد این خودرو لوکس وارداتی را بشناسید / کراس اوور هیبریدی با قیمتی شگفت انگیز

بعد از تغییرات گسترده در وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۴۰۲، "عباس علی‌آبادی"، وزیر جدید این وزارتخانه و معاونان ایشان درباره واردات گسترده خودروهای هیبریدی و الکتریکی بحث کردند. ایران بیشتر خودروهای خود را از چین وارد می‌کند که بسیاری از آنها می‌توانند خودروهای هیبریدی یا الکتریکی باشند. همچنین، شرکت چانگان مدل جدیدی به نام چانگان Uni-Z را به بازار ایران عرضه کرده است. این خودرو یک خودروی کراس‌اوور هیبریدی است و در چین با قیمت تقریبی یک میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

چانگان Uni-Z؛ خودرویی برای دهه هشتادی‌ها!

سری خودروهای UNI چانگان به‌واسطه طراحی نوآورانه خود، از دیگر محصولات این شرکت متمایز می‌شوند. محصولات سری UNI چانگان در لیست خودروهای وارداتی سایپا نیز قرار دارند که البته هنوز به مرحله عرضه انبوه نرسیده‌اند. جدیدترین عضو این خانواده، کراس‌اوور هیبریدی و مقرون‌به‌صرفه چانگان Uni-Z است که با قیمت پایه ۱۱۷.۹ هزار یوان معادل یک میلیارد و ۳۰ میلیون تومان به مشتریان چینی عرضه شده است. به گفته چانگان، این کراس‌اوور با هدف تحت تأثیر قراردادن مشتریان نسل Z (متولدین ۱۹۹۷ الی ۲۰۱۲) معرفی شده است.

نمای-داخلی-چانگان-Uni-Z

چانگان Uni-Z یک کراس‌اوور اندازه متوسط است که به‌دلیل سقف شیب‌دارش، می‌توان آن را یک کراس‌اوور کوپه نیز نامید. این سبک از طراحی را اخیراً در بسیاری از محصولات چینی همچون دیگنیتی (دانگ فنگ ix۵) و فونیکس FX (چری اومودا ۵) دیده‌ایم. ابعاد چانگان Uni-Z برابر با ۴۷۳۰ میلی‌متر طول، ۱۸۹۰ میلی‌متر عرض، ۱۶۸۰ میلی‌متر ارتفاع و ۲۷۹۵ میلی‌متر فاصله بین دو محور هستند. همانند دیگر خودروهای جدید چانگان، از الگوی طراحی جلوپنجره بزرگ ذوزنقه‌ای با چراغ‌های جلو یکپارچه در این کراس‌اوور نیز استفاده شده است.

زیر کاپوت چانگان Uni-Z، نسل جدید سیستم هیبریدی Blue Core چانگان قرار گرفته. این سیستم از ترکیب موتور ۱.۵ لیتری چهارسیلندر تنفس طبیعی به همراه موتور الکتریکی تشکیل شده است. موتور بنزینی ۹۸ اسب‌بخار و موتور الکتریکی ۲۱۵ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کنند. نیروی موردنیاز موتور الکتریکی توسط باتری ۱۸.۴ کیلووات‌ساعتی تأمین می‌شود. برد چانگان Uni-Z در حالت تمام الکتریکی و مطابق چرخه CLTC، معادل ۱۲۵ کیلومتر اعلام شده است.

شتاب چانگان Uni-Z با توجه به قدرت موتور الکتریکی آن رضایت‌بخش است. این کراس‌اوور می‌تواند در ۷.۴ ثانیه، از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست یابد. حداکثر سرعت این خودرو نیز ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. مصرف سوخت ترکیبی این کراس‌اوور نیز ۵.۱۵ لیتر به‌ازای صد کیلومتر پیمایش اعلام شده است.

قیمت و امکانات نسخه‌های مختلف

قیمت چانگان Uni-Z در تیپ پایه معادل ۱۱۷.۹ هزار یوان است. این تیپ دو کیسه هوا، دوربین ۳۶۰ درجه، کروز کنترل تطبیقی، چراغ‌های LED،‌ سیستم صوتی به همراه شش بلندگو و سردکن صندلی‌های جلو را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

تیپ میانی چانگان Uni-Z حدود ۱۲۴.۹ هزار یوان (یک میلیارد و ۹۱ میلیون تومان) قیمت دارد. در این تیپ کیسه‌های هوای پرده‌ای و همچنین دوربین‌های کمکی بیشتری را خواهید دید. همچنین صندلی‌های جلو مجهز به گرمکن و حافظه هستند.

چانگان-Uni-Z

درنهایت به مجهزترین تیپ چانگان Uni-Z می‌رسیم که ۱۳۱.۹ هزار یوان (یک میلیارد و ۱۵۲ میلیون تومان) قیمت‌گذاری شده است. این تیپ به دستیار پارک و رادار نقطه کور مجهز است. همچنین سیستم صوتی سونی به همراه هشت بلندگو و سامانه تصفیه هوای کابین را در این تیپ خواهید دید.

 

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها