|
کدخبر: 323340

قیمت خودرو | ایران خودرو | بازار خودرو

سوپرایز ایران خودرو در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

ایران خودرو قصد دارد در سال ۱۴۰۳ تغییراتی را در محصولات خود اعمال کند و خانواده خودروی دنا نیز از این تغییرات در برنامه‌های آینده‌اش بهره خواهد برد.

اقتصاد سوپرایز ایران خودرو در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

خانواده دنا تا پایان بهمن ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱، رشد تولیدی حدود چهار درصد را ثبت کرد. ایران خودرو در پایان بهمن سال گذشته، حدود ۷۸ هزار و ۷۵۰ دستگاه انواع دنا را تولید کرد. این تعداد تولیدی نشان دهنده رشد حدود دو هزار و ۹۰۰ دستگاهی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ است که حدود ۷۵ هزار و ۸۵۰ دستگاه تولید شده بود.

خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص با توجه به ثبت رشد تولید خانواده دنا در کارنامه خود توانستند رشد فروش را نیز برای این خانواده خودرویی به خود ببینند.

آبی های جاده مخصوص در پایان بهمن پارسال نزدیک به ۷۷ هزار و ۷۵۰ دستگاه انواع دنا را برای متقاضیان فاکتور کردند این تیراژ فروش در مقابل فروش حول و حوش ۷۵ هزار و ۲۰۰ دستگاهی تا پایان بهمن ۱۴۰۱ نشان می دهد این خودروساز حدود دو هزار و ۵۵۰ دستگاه دنا بیشتر در بازه زمانی یاد شده در سال ۱۴۰۲ فروخته است. فروش دنا در بازه زمانی تعیین شده به زبان درصد بیش از ۳ درصد رشد را تجربه کرده است.

بررسی مجوز قیمتی که ایران خودرویی ها در اواخر مهر ۱۴۰۲ برای ۸ محصول خود گرفتند نشان می دهد قرار است تغییرات گسترده ای در سبد محصولاتی دنا رخ دهد.

مدیران ایران خودرو به دنبال این هستند تا دنا پلاس با گیربکس ۶ سرعته و موتور EF۷ P را جایگزین دنا پلاس با گیربکس دستی و موتور توربو شارژ کنند همچنین مدل اتوماتیک دنا نیز تغییر می کند. آبی های جاده مخصوص تولید دنا با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک را متوقف می کنند و دنا با گیربکس اتوماتیک با موتور توربو شارژ آپشنال را جایگزین آن می کنند.

بررسی بازار خودرو نشان می دهد در حالی که دنا با گیربکس اتوماتیک موتور توربو شارژ  آپشنال به بازار رسیده هنوز خبری از دنا با موتور EF۷ P و گیربکس دستی ۶ سرعته در بازار نیست.

آن طور که طرح های فروش ایران خودرویی ها در سال ۱۴۰۲ نشان می دهد این خودروساز اولین طرح فروش دنا با گیربکس ۶ سرعته دستی و موتور EF۷ P را در آخرین روز بهمن ۱۴۰۲ ویژه متقاضیانی که در دور اول فروش از مسیر سامانه یکپارچه با مکانیزم نوبت دهی نام نویسی کرده بودند، برگزار کرد. دناهای جدید در  بهار ۱۴۰۳ به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

به نظر می رسد در سال ۱۴۰۳ بیشتر از خانواده دنا بشنویم زیرا آبی های جاده مخصوص برنامه های خود برای این خانواده خودرویی را با سرعت بیشتری در سال جاری پیگیری می کنند.

باید منتظر ماند و دیدی از تغییرات خانواده دنا در بازار چه استقبالی خواهد شد. آن طور که قیمت های بازاری خودرو نشان می دهد قیمت دنا با گیربکس اتوماتیک و موتور توربو شارژ آپشنال در سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان بود. قیمت کارخانه ای این محصول جدید ایران خودرو حدود ۶۹۰ میلیون تومان است. به نظر می رسد بخشی از این فاصله قیمتی مربوط به عرضه محدود است و چنانچه عرضه در سال جاری افزایش یابد این فاصله قیمتی کمتر خواهد شد.

پیش بینی می شود در ابتدای عرضه دنا با گیربکس ۶ سرعته دستی و موتور EF۷ P نیز فاصله قیمتی بازار و کارخانه زیاد باشد اما به تدریج این فاصله با افزایش تیراژ عرضه متعادل تر خواهد شد.

 

منبع: تجارت نیوز
 • علی ارسالی در

  بهترین سورپرایز برای ملت اینه که این دو شرکت قاتل رو تغییر کاربری بدن به کارخانج ات رب گوجه فرنگی با رنگهای متنوع! و دست از سر کچل ملت بر دارن! خودرو هم دست دوم پدر مادر دار خارجی وارد کنن.اینطوری مشکل سوخت و آلودگی هوا و تلفات جاده ای هم حل میشه.

 • ناشناس ارسالی در

  لطفاً خودروهای ثبت نام شده را بدهید تارا اتوماتیک پاییز موعد تحویل

 • Bf ارسالی در

  واقعا این اراجیفی که میگین خودتون هم باور دارید. خجالت نمیکشید، ماها رو چی فرض کردید. ننگ بر شما بی وطنها

 • امیر ارسالی در

  ای کاش به فکر ایجاد تغييراتی دز کابین هم باشندخصوصاً داشبورد بزرگ فعلی که جای پایی برای سرنشین جلو نیست و افراد با قد بابای ۱۶۵ براحتی نمی‌توانند کنار دست راننده بنشينند

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها