|
کدخبر: 323052

بیمه بازنشستگان/بیمه تکمیلی/صندوق بازنشستگی

بیمه تکمیلی بازنشستگان به خاطره پیوست؟/این شرکت ورشکست شد

اداره کل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد که سامانه ثبت‌نام و انصراف از قرارداد بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان غیرفعال شده است.

اقتصاد بیمه تکمیلی بازنشستگان به خاطره پیوست؟/این شرکت ورشکست شد

در اطلاعیه‌ای که منتشر شده، اعلام شده است که به دلیل عدم برگزاری قرارداد بیمه تکمیلی درمان در سال ۱۴۰۳، سامانه ثبت‌نام و انصراف تا زمان تعیین تکلیف برنده مناقصه غیرفعال خواهد بود.

در حال حاضر شرکت بیمه آتیه سازان حافظ با هدف تنظیم بازار کیفی بیمه تکمیلی درمان در سطح کشور بازنشستگان را بر عهده دارد.

همچنین پیش از این اداره کل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری در اطلاعیه ای اعلام کرده بود: مهلت پذیرش اسناد خسارت متفرقه درمانی سال ۱۴۰۲ صرفا تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۳ است.

از شرکت آتیه سازان خواسته شده تا این موضوع ضمن اطلاع رسانی به همه شعب و نمایندگی های آن شرکت در سراسر کشور، به شکلی برنامه ریزی شود که با همه مراجعان حداکثر همکاری صورت گرفته و موضوع به آنها اطلاع داده شود.

بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان یک نوع بیمه است که به آنها امکان ارائه خدمات پزشکی و درمانی بیشتری را فراهم می‌کند. این بیمه عموماً توسط سازمان‌ها و صندوق‌های بازنشستگی ارائه می‌شود و به بازنشستگان و همسرانشان اجازه می‌دهد خارج از بیمارستان‌های دولتی نیز از خدمات درمانی استفاده کنند. بیمه تکمیلی درمان معمولاً شامل خدماتی مانند مشاوره پزشکی، خدمات دندانپزشکی، داروهای تخصصی، پروتزها، مراکز توانبخشی و خدمات بستری در بیمارستان‌های غیردولتی می‌شود. این نوع بیمه معمولاً با پرداخت حق بیمه اضافی توسط بازنشستگان قابل فعالسازی است. هدف اصلی بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان، ارائه حمایت و کمک مالی در مواقع نیاز به خدمات درمانی پیچیده و گران قیمت است.

آیا بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان در تمامی کشورها ارائه می‌شود؟

خدمات بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان ممکن است در کشورهای مختلف به صورت متفاوت ارائه شود. سیستم‌های بیمه و نحوه فراهم کردن خدمات درمانی به بازنشستگان در هر کشور ممکن است متفاوت باشد.

به طور کلی، بسیاری از کشورها سامانه‌های بیمه تکمیلی درمان را برای بازنشستگان فراهم می‌کنند. این بیمه‌ها می‌توانند توسط دولت، صندوق بازنشستگی یا شرکت‌های بیمه ارائه شوند. هدف اصلی این بیمه‌ها، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی اضافی به بازنشستگان است که خارج از محدوده بیمارستان‌ها و خدمات پایه ارائه می‌شوند.

با این حال، نحوه پوشش و دسترسی به خدمات بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان ممکن است در هر کشور متفاوت باشد. این شامل پوشش‌های مختلف در حوزه‌های مانند مشاوره پزشکی، داروهای تخصصی، خدمات دندانپزشکی، پروتزها و سایر خدمات درمانی باشد.

آیا بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان پوشش خدمات دندانپزشکی را نیز ارائه می‌دهد؟

بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان در بسیاری از کشورها پوشش خدمات دندانپزشکی را نیز ارائه می‌دهد. این بیمه معمولاً شامل خدماتی مانند معاینه های دوره ای، ترمیم و پر کردن دندان، عملکردهای جراحی دندانی، پروتزهای دندانی، ارتودنسی و خدمات پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان می‌شود.

با این حال، پوشش دقیق خدمات دندانپزشکی در بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان می‌تواند در هر کشور متفاوت باشد. برخی از بیمه‌ها ممکن است پوشش کامل و جامعی در حوزه دندانپزشکی ارائه دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تنها پوشش محدودی را در نظر بگیرند. همچنین، بیمه تکمیلی درمان می‌تواند شرایط و محدودیت‌های خاصی برای پوشش خدمات دندانپزشکی اعمال کند، مانند محدودیت‌های زمانی، مبلغ محدودیت‌ها یا نرخ پرداخت خدمات.

بنابراین، برای اطلاعات دقیقتر درباره پوشش خدمات دندانپزشکی در بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان، می‌توانید به منابع مرجع محلی هر کشور و سازمان‌ها یا صندوق‌های بازنشستگی مراجعه کنید که این بیمه را ارائه می‌دهند.

 

منبع: قدس

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها