|
کدخبر: 322611

پاول دورف / پلتفرم تلگرام / بازار سهام

با اعلام پاول دورف / همه چیز به سود تلگرام شد

پاول دورف، بنیانگذار تلگرام، یک چشم انداز جدید از پلتفرم خود ارائه کرده است. او اعلام کرده است که این شرکت در سال آینده سودآوری خواهد کرده و قصد دارد سهام خود را در بازار عرضه نماید.

اقتصاد با اعلام پاول دورف / همه چیز به سود تلگرام شد

پاول دورف، بنیانگذار تلگرام، اعلام کرد که این شرکت انتظار دارد در سال آینده به سودآوری برسد و حتی در آینده سهام آن نیز به بازار عرضه شود.

دورف در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز عنوان کرد: «این اپلیکیشن چت که از ۹۰۰ میلیون کاربر عبور کرد، از طریق تبلیغات و اشتراک “صدها میلیون دلار” درآمد کسب می کند. در حالی که سرمایه گذاران جهانی به شرکت پولی با ارزش بیش از ۳۰ میلیارد دلار پیشنهاد داده اند.» او همچنین اشاره کرد که تلگرام قصد دارد در آینده عمومی شود.

دورف ادامه داد: «دلیل اصلی اینکه ما شروع به کسب درآمد کردیم این بود که می خواستیم مستقل بمانیم. به طور کلی، ما ارزش را در [IPO] به عنوان ابزاری برای دموکراتیک کردن دسترسی به ارزش تلگرام می‌دانیم.در حالی که تلگرام به دنبال افزایش یک گردهمایی بزرگ نیست، اما در این شرکت همیشه به روی سرمایه گذاری در ازای سهام کوچکتر باز است.»

تلگرام دو سال پیش یک اشتراک پریمیوم راه اندازی کرد. در عرض چند ماه، از مرز یک میلیون کاربر پولی عبور کرد. این شرکت همچنین راه‌حل‌های تبلیغاتی را برای کانال‌های یک به چند ارائه می‌کند و قصد دارد در این ماه اشتراک درآمد تبلیغاتی را با کمک صاحبان کانال راه‌اندازی کند. دورف به FT گفت که راه‌حل‌های تبلیغاتی در حال حاضر محدود به مناطق جغرافیایی خاصی هستند. این شرکت همچنین آژانس‌ها را موظف می‌کند بین ۱ تا ۱۰ میلیون یورو هزینه کنند. تلگرام امسال به دنبال گسترش تبلیغات در سطح جهانی است و همچنین فضایی را برای افرادی که بلیط‌های کوچک خرج می‌کنند، باز کند.

اوایل این ماه، این شرکت اعلام کرد که کاربران شخصی می‌توانند با پرداخت هزینه اشتراک، حساب‌های خود را به حساب‌های تجاری تبدیل کنند.

پاول-دورف

جدا از این ها، تلگرام پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین را از طریق بنیاد TON نیز آزمایش کرده است. در دسامبر ۲۰۲۲، این شرکت نام‌های کاربری ممتاز را با استفاده از TON Blockchain به حراج گذاشت تا به مردم اجازه دهد از برنامه بدون سیم‌کارت استفاده کنند. در سپتامبر ۲۰۲۳، تلگرام یک کیف پول رمزنگاری خودسرانه در سراسر جهان به جز در ایالات متحده اضافه کرد.

دورف در گذشته گفته بود که تلگرام می‌خواهد چت ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای خدمات مشتریان به کاربران تجاری راه‌اندازی کند. این شرکت همچنین قصد دارد روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کند تا مشکلات تعدیل را که اغلب پلتفرم را آزار می‌دهد، حل کند.

تلگرام در دهمین آپدیت خود سه قابلیت جدید اضافه کرده است. در آپدیت جدید تلگرام که با بزرگترین به روزرسانی بات‌ها همراه بوده، رابط کاربری تماس‌ها را تغییر داده و حذف پیام‌ها نیز شکل جدیدی به خود گرفته است. تلگرام که یک سرویس پیام رسان متن باز چند سکویی مبتنی بر رایانش ابری است. در سال ۲۰۱۳ ارائه شده؛ اکنون این برنامه در دهمین به روز رسانی خود سه قابلیت جدید را در اختیار کاربران قرار داده است.شما از این پس شاهد رابط کاربری متفاوت جلوه های جدید در زمان حذف پیام ها و بزرگترین به روزرسانی بات ها خواهید بود.

امکان برقراری تماس صوتی و تصویری و قابلیت شیر صفحه مدت‌هاست که در تلگرام قرار دارد اما با رابط کاربری جدیدی که با آپدیت تلگرام به این برنامه اضافه شده با استفاده از منابع سیستمی کمتر در مصرف باتری شما صرفه‌جویی خواهد شد. به علاوه تلگرام اعلام کرده که قرار است کیفیت تماس‌ها را بهتر کند. البته وعده بهبود کیفیت صدا و تصویر در سال 2024 اعمال خواهد شد.

منبع: تکراتو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها