|
کدخبر: 322525

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت ارز دیجیتال

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال / معرفی ۵ رمزارز سودده

افزایش قیمت بیت کوین باعث بهبود احساسات در بازار کلی ارزهای دیجیتال شده است. در همین راستا، داده‌های دیفای‌لاما (DefiLlama) نشان می‌دهند که ارزش کل دارایی‌های قفل شده (TVL) در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای اولین بار در دو سال گذشته به بالای ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

اقتصاد تحلیل بازار ارزهای دیجیتال / معرفی ۵ رمزارز سودده

بیت کوین (BTC) طی هفته گذشته به روند صعودی خود ادامه داد که نشان می‌دهد معامله‌گران حتی با صعود قیمت به بالای ۷۰ هزار دلار، تمایلی به فروش دارایی و برداشت سود خود ندارند.

در همین حال، تعداد نهنگ‌های بیت کوین در تاریخ ۷ مارس به ۲۱۰۴ آدرس افزایش یافته که نشان می‌دهد این گروه از سرمایه‌گذاران، دیدگاهی صعودی نسبت به آینده این ارز دیجیتال دارند.

افزایش قیمت بیت کوین باعث بهبود احساسات در بازار کلی ارزهای دیجیتال شده است. در همین راستا، داده‌های دیفای‌لاما (DefiLlama) نشان می‌دهند که ارزش کل دارایی‌های قفل شده (TVL) در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای اولین بار در دو سال گذشته به بالای ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

با این حال، این رقم هنوز با رکورد ۱۸۹ میلیارد دلاری ثبت‌شده در نوامبر ۲۰۲۱ فاصله دارد.

bullish-path-for-op-tao-stx-and-mnt

در صورتی که قیمت بیت کوین، سقف تاریخی جدیدی را ثبت کند، آلتکوین‌ها نیز رشد قیمتی چشمگیری را تجربه خواهند کرد. در ادامه به تجزیه و تحلیل چند مورد از ارزهای دیجیتالی می‌پردازیم که ساختار صعودی دارند.

بیت کوین

خرس‌ها تلاش می‌کنند تا رالی بیت کوین را نزدیک به سقف ۷۰ هزار دلار متوقف کنند، اما نکته مثبت این است که گاوها از بازار خارج نشده‌اند. گاوها سعی خواهند کرد با بالاتر بردن قیمت از سقف ۷۰ هزار دلار، روند صعودی را از سر بگیرند. در صورتی که آنها موفق شوند، جفت ارز BTC/USDT احتمالاً شتاب بیشتری پیدا کرده و به ۷۶۰۰۰ دلار خواهد رسید. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت جزئی عمل کند، اما در صورت شکستن آن، رالی می‌تواند تا ۸۰ هزار دلار ادامه یابد.

bullish-path-for-op-tao-stx-and-mnt

در مقابل، اگر خرس‌ها بتوانند کنترل بازار را در دست بگیرند، قیمت را تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۱۴۲۲ دلار) کاهش خواهند داد. این افت قیمت ممکن است حد ضرر برخی از معامله‌گران کوتاه‌مدت را فعال کرده و موجب کاهش بیشتر قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۱۱۹۷ دلار) شود.

اپتیمیسم

اپتیمیسم (OP) طی چند روز گذشته روندی صعودی داشته است. شکست مقاومت ۴.۲۰ دلاری در ۵ مارس، الگوی صعودی سر و شانه معکوس این رمزارز را تکمیل کرد.

شیب رو به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴.۱۲ دلار) و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می‌دهد که مسیر برای صعود هموار است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۴.۸۷ دلار برسانند، جفت ارز OP/USDT می‌تواند به سمت هدف الگو، در سطح ۵.۷۹ دلار حرکت کند.

bullish-path-for-op-tao-stx-and-mnt

برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها بر بازار مسلط شوند، قیمت ممکن است به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند و به ۳.۴۲ دلار برسد.

بیت‌تنسور

قیمت بیت تنسور (TAO) کاهش یافته و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۴۶ دلار) رسیده که یک سطح مهم در کوتاه‌مدت است و رفتار قیمت حول آن، روند آتی را مشخص خواهد کرد.

اگر قیمت پس از رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بار دیگر افزایش یابد، نشان می‌دهد که کنترل بازار در اختیار گاوها است. در این صورت، احتمال شکست سطح مقاومت ۷۵۷ دلاری افزایش می‌یابد و جفت ارز TAO/USDT می‌تواند روند صعودی خود را به سمت هدف ۸۴۶ دلار ادامه دهد.

bullish-path-for-op-tao-stx-and-mnt

در عوض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که گاوها قصد برداشت سود خود را دارند. در این صورت، این جفت ممکن است به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۳۵ دلار) برسد.

استکس

گاوها در طول اصلاح قیمت، با موفقیت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۷۷ دلار) دفاع کردند. این امر نشان می‌دهد که احساسات مثبتی بر بازار حاکم است و گاو‌ها در زمان کاهش قیمت، به دارایی خود می‌افزایند.

رشد چشمگیر قیمت در ۱۰ مارس نشان می‌دهد که گاوها در حال اعمال قدرت در بازار هستند. با این حال، خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند. خریداران باید قیمت را به بالای ۳.۳۹ دلار برسانند تا بتوانند روند صعودی را از سر بگیرند. در این صورت، جفت ارز STX/USDT می‌تواند به ۴.۵۸ دلار و در نهایت، به سطح مهم روانی ۵ دلار برسد.

bullish-path-for-op-tao-stx-and-mnt

در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، کنترل بازار را در اختیار گرفته و قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲.۲۰ دلار) کاهش خواهند داد.

مانتل

مانتل (MNT) در روزهای اخیر روندی صعودی داشته است. با این وجود، خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و تلاش می‌کنند تا رالی قیمت را در سطح ۱.۱۵ دلار متوقف کنند.

یک مزیت جزئی به نفع خریداران این است که اجازه نداده‌اند قیمت زیر سطح روانی ۱ دلار باقی بماند. افزایش شیب میانگین‌های متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که گاوها کنترل بازار را در دست دارند.

bullish-path-for-op-tao-stx-and-mnt

اگر خریداران قیمت را به بالای ۱.۱۵ دلار برسانند، جفت ارز MNT/USDT می‌تواند تا ۱.۳۷ دلار و سپس، تا ۱.۵۰ دلار صعود کند. در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۹۱ دلار) برسد، این جفت ارز ممکن است تا ۰.۸۵ دلار و متعاقباً تا ۰.۸۰ دلار سقوط کند.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها