|
کدخبر: 322452

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت بیت کوین

توصیه رابرت کیوساکی به سرمایه گذاران / بیت کوین بخرید!

رابرت کیوساکی می‌گوید: اقتصاد آمریکا بیمار است و هر کسی که می‌خواهد از بحران مالی فرار کند، باید طلا، نقره و بیت کوین بیشتری بخرد.

اقتصاد توصیه رابرت کیوساکی به سرمایه گذاران / بیت کوین بخرید!

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب مشهور «پدر پولدار، پدر فقیر»، طی یک پست در پلتفرم X به دنبال‌کنندگان خود توصیه کرده که بیت کوین بخرند. به گفته وی، نیازی به ترس از وضعیت اقتصادی کنونی کشور (ایالات متحده) نیست.

با این وجود، سرمایه‌گذاران با توجه به افزایش بدهی‌ ملی ایالات متحده به بیش از ۳۴ تریلیون دلار، باید برای شرایط سخت آتی آماده باشند.

سایر کارشناسان نیز نسبت به افزایش بدهی‌های ملی آمریکا هشدار داده‌اند. این بدهی به طور متوسط، هر ۳ ماه یک‌بار، ۱ تریلیون دلار افزایش می‌یابد.

پیامدهای این بدهی عظیم، بسیار زیاد است؛ زیرا می تواند رشد اقتصادی را که توسط دولت بایدن ایجاد شده، خدشه‌دار کند. در حال حاضر، احتمال وقوع یک رکود در بلند‌مدت، بالا است.

با توجه به این احتمال، رابرت کیوساکی می‌گوید:

    اقتصاد آمریکا بیمار است و هر کسی که می‌خواهد از بحران مالی فرار کند، باید طلا، نقره و بیت کوین بیشتری بخرد.

او همواره این سه گزینه را به عنوان ابزاری برای مقابله با تورم و کاهش ارزش ارز فیات معرفی کرده است. کیوساکی در راستای توجیه توصیه خود عنوان کرد که قیمت بیت کوین می‌تواند تا پایان سال جاری به ۳۰۰ هزار دلار برسد.

او معتقد است در حالی که ارزش دلار رو به کاهش است، ساختار ضدتورمی بیت‌کوین باعث خواهد شد که ارزش آن در بلندمدت حفظ شود.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین (Bitcoin) با نماد BTC و نشانه ₿ یا ฿ پولی تماماً دیجیتال است که به‌صورت غیرمتمرکز در بستر بلاک چین بیت کوین (Bitcoin) وجود دارد. انتشار، نقل‌وانتقال و همه تراکنش‌های بیت کوین به‌صورت غیرمتمرکز در همان بلاک چین انجام و ثبت می‌شود. بلاک چین بیت کوین مانند دفترکل بانک عمل می‌کند، اما غیرمتمرکز و شفاف است و هرکسی می‌تواند نسخه‌ای از آن را داشته باشد.

در این سیستم پولی، مردم بانک خود هستند و پول را به‌طور‌مستقیم و بدون نیاز به بانک یا نهاد متمرکزی به یکدیگر انتقال می‌دهند. فرض کنید می‌خواهید پولی را به دوستی در کشوری دیگر ارسال کنید. اگر بخواهید با روش‌های سنتی و از طریق سیستم بانکی این کار را انجام دهید، چه دردسرها و هزینه‌هایی انتظار شما را می‌کشد؟ حالا تصور کنید سیستمی هست که می‌توانید از طریق آن این انتقال را به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به هیچ بانک یا واسطه‌ای در هر لحظه‌ای از شبانه‌روز انجام دهید؛ به دنیای بیت کوین خوش آمدید.

ساده‌ترین و درعین‌حال جامع‌ترین تعریفی که می‌توان برای سؤال «بیت کوین چیست» ارائه داد، شاید عنوان همان مقاله‌ای باشد که «ساتوشی ناکاموتو» (Satoshi Nakamoto) در سال ۲۰۰۸ برای معرفی بیت کوین منتشر کرد: سیستم پول الکترونیک همتابه‌همتا.

بر‌اساس این تعریف، اول اینکه بیت کوین پول است؛ یعنی کارکرد همان پولی را دارد که همه ما می‌شناسیم و هرروز و هر‌ساعت با آن سروکار داریم. دوم اینکه این پول الکترونیک است؛ یعنی حالت فیزیکی ندارد؛ بلکه به‌طورکامل دیجیتال است و نقل‌وانتقال آن هم در بستر دیجیتال اتفاق می‌افتد. سوم اینکه بیت کوین همتابه‌همتا است؛ یعنی واسطه یا نهاد مرکزی مانند بانک در بیت کوین وجود ندارد؛ بلکه انتقال آن به‌صورت کاملاً مستقیم از فردی به‌ فرد دیگر انجام می‌شود.

بیت کوین شبکه‌ای از کامپیوترها و سرورها در سراسر جهان است که از‌طریق اینترنت به یکدیگر متصل هستند و نرم‌افزار اصلی بیت کوین را اجرا می‌کنند. این کامپیوترها که نود (Node) نام دارند، برتری‌ای بر یکدیگر ندارند و فقط پایگاه داده بیت کوین را که به آن بلاک چین می‌گویند، در خود ذخیره می‌کنند. هرکسی در هر‌جای دنیا می‌تواند با راه‌اندازی این نرم‌افزار در هر کامپیوتری، بخشی از این شبکه باشد.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها