|
کدخبر: 322263

نرخ پرواز/بلیت هواپیما/هزینه سفر

مهرآباد ملزم به نصب قیمت پروزاها شد

کمیته تسهیلات نوروزی فرودگاه مهرآباد به منظور بهبود خدمات به مسافران نوروزی، برگزاری اقداماتی را تأکید کرده است. این اقدامات شامل الزام به نصب نرخ‌های مصوب در دفاتر فروش و اتخاذ اقدامات قانونی علیه گران‌فروشان و تقویت نظارت ایرلاین‌ها در ترمینال‌های فرودگاهی است.همچنین، وی بر ضرورت نصب نرخ‌های مصوب در دفاتر فروش بلیت تأکید کرده و از تصدیق قوانین برای کنترل گران‌فروشی بلیت در دفاتر فروش خبر داده است.

اقتصاد مهرآباد ملزم به نصب قیمت پروزاها شد

محمدحسین آجیلیان، مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیز در کمیته تسهیلات مهرآباد گفت: عملیات نوروزی در فرودگاه‌ها از جمله فرودگاه مهرآباد از ۲۴ اسفند شروع شده و تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت و در این راستا آیین‌نامه سفر‌های نوروزی به همه فرودگاه‌ها ابلاغ شده و اجرایی است.

وی خاطرنشان کرد: سامانه ASQ با سرشماره ۱۰۰۰۷۰۶۹ را برای انعکاس نظرات و انتقادات مسافران فعال شده و تابلو‌هایی دراین‌خصوص در ترمینال‌ها نصب خواهد شد تا تجربه‌ای بهتر برای مسافران رقم بزنیم.

در ادامه سالاری معاون دادستان و رئیس دادسرای فرودگاه مهرآباد با اشاره به اهمیت موضوع تأخیر و ابطال پرواز‌ها بر استقرار نماینده از سوی ایرلاین‌ها در ترمینال برای پاسخگویی به مسافران تأکید کرد.

وی گفت: در صورت بروز تأخیر یا ابطال پروازی هرگونه برخورد غیرمحترمانه از سوی افراد شرکت هواپیمایی و مسافران شامل برخورد قانونی خواهد بود.

وی افزود: همچنین هرگونه گران‌فروشی و یا دلالی بلیت مجازات جدی قانونی در پی خواهد داشت و فروش بلیت چارتری جز در مسیر‌های اعلامی سازمان هواپیمایی کشوری ممنوع است.

در ادامه سرهنگ بوداغی رئیس پلیس راهور مهرآباد در کمیته تسهیلات نوروزی با اشاره به ظرفیت محدود پارکینگ‌های فرودگاه مهرآباد، از مسافران خواست در ایام تعطیلات نوروزی حتماً از وسایل نقلیه عمومی یا تاکسی‌های ویژه فرودگاه استفاده کنند.

همچنین سرهنگ خوشبخت رئیس پلیس گذرنامه فرودگاه مهرآباد در کمیته تسهیلات نوروزی با اشاره به لغو روادید برای بیش از ۶۰ کشور گفت: با تمام توان آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان و گردشگران خارجی هستیم.

خوشخو، سرپرست اورژانس فرودگاه بین‌المللی مهرآباد نیز از استقرار ۲۴ ساعته تکنسین‌های اورژانس در ترمینال‌های ۱، ۲، ۴ و ۶ خبر داد و گفت: باتوجه‌به دستور رئیس اورژانس غرب تهران ۶ نفر به تیم‌های اورژانس مهرآباد در ایام تعطیلات نوروز افزوده خواهند شد.

همچنین فراهانی، معاون تسهیلات فرودگاهی و دبیر کمیته تسهیلات نوروزی فرودگاهی مهرآباد در پایان از شرکت‌های هواپیمایی خواست مطابق دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به معرفی نماینده تام‌الاختیار و پاسخگوی خود در طول انجام سفر‌های نوروزی هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

منبع: مهر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها