|
کدخبر: 322233

بازار ارزهای دیجیتال / قیمت ارز دیجیتال / قیمت رمز ارز / قیمت بیت کوین

حمایت از خیریه ها با بیت کوین / ارزهای دیجیتال تبدیل به صدقه شدند!

در یک اطلاعیه رسمی، امارات اعلام کرد که به منظور حمایت از خیریه‌ها در طول ماه مبارک رمضان، ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین نیز دریافت می‌شوند.

اقتصاد حمایت از خیریه ها با بیت کوین / ارزهای دیجیتال تبدیل به صدقه شدند!

اعطای صدقه عملی پسندیده است که در اکثر ادیان و فرهنگ‌ها توصیه شده و تشویق می‌شود. این عمل نشان از سخاوت، محبت و همدلی به نیازمندان دارد و بهبود وضعیت آن‌ها را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. اعطای صدقه به عنوان یک وسیله برای کمک به افراد محروم و نیازمند، می‌تواند وسیله‌ای برای ایجاد همبستگی و افزایش احساس مسئولیت اجتماعی باشد.

کارهای عام‌المنفعه از جمله ارزشمندترین اعمالی‌ است که در ماه رمضان رنگ دیگری به خود می‌گیرد. حالا در اقدامی جالب کشور امارات اعلام کرده که دادن صدقه با بیت کوین هم امکان‌پذیر است و مردم می‌توانند از این طریق به خیریه‌ها با اهدای بیت کوین کمک کنند.

در یک اطلاعیه رسمی، امارات اعلام کرد که به منظور حمایت از خیریه‌ها در طول ماه مبارک رمضان، ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین نیز دریافت می‌شوند. این روش جدید به عنوان یک الگوی دیگر کنار روش‌های قبلی مانند رسید بانکی، ووچر، پیامک، فروشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، مزایده‌ها، رویدادها و پرداخت ماهانه از حساب بانکی به کار گرفته می‌شود.

با این حال، محمد نقی، رئیس سازمان انجمن‌های غیرانتفاعی امارات هشدار داده که جمع‌آوری غیرمجاز وجه برای خیریه توسط نهادهای غیرمجاز ممنوع است. تنها نهادهایی که از وزارت توسعه اجتماعی مجوز دریافت کرده‌اند، مجاز به جمع‌آوری وجه برای خیریه هستند. هر گونه تخلف از این قانون با جریمه تا ۵۰۰ هزار درهم همراه خواهد بود.

رالی بعد ارزهای دیجیتال در راه است / بیت کوین ترید کنیم یا آلت کوین؟

بیت کوین

بیت کوین (Bitcoin)، که با نماد BTC شناخته می‌شود، اولین ارز دیجیتال ناشناس و غیرمتمرکز در جهان است که از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند. این ارز در سال ۲۰۰۹ توسط فرد یا گروهی که خود را ساتوشی ناکاموتو می‌نامند، ایجاد شد. بیت کوین به عنوان یک سیستم پرداخت آنلاین که می‌تواند بدون نیاز به موسسات مالی و با حداقل کارمزد انتقال دهد، طراحی شده است.

ویژگی‌های کلیدی بیت کوین عبارت‌اند از:

 • غیرمتمرکزیت: هیچ نهاد یا ارگان مرکزی کنترل یا مدیریت شبکه بیت کوین را به عهده ندارد. این شبکه توسط کاربران و ماینرهایی که تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند و به قدرت حسابداری می‌افزایند، اداره می‌شود.

 • تعداد محدود: حداکثر تعداد بیت کوین‌هایی که می‌توان استخراج کرد ۲۱ میلیون است. این محدودیت، که بخشی از کد اصلی است، به جلوگیری از تورم کمک می‌کند.

 • انتقال بین‌المللی: بیت کوین امکان انتقال سریع و نسبتاً ارزان ارز را فراهم می‌آورد و می‌تواند به عنوان یک وسیله مبادله عمل می‌کند، بدون توجه به مرزهای جغرافیایی.

 • حفظ حریم خصوصی: اگرچه بلاک چین بیت کوین شفاف است و همه تراکنش‌ها قابل ردیابی و قابل مشاهده‌ در تمام جهان هستند، هویت افراد پشت این تراکنش‌ها به صورت ناشناخته باقی می‌ماند مگر آنکه خود افراد بخواهند اطلاعاتی را افشا کنند.

 • امنیت: بیت کوین از رمزنگاری قوی برای حفاظت از امنیت دارایی‌ها استفاده می‌کند. ماینرها با استفاده از قدرت پردازشی بالا به تأیید تراکنش‌ها و افزودن

عوامل تاثیرگذار بر قیمت رمزارز

قیمت ارز دیجیتال تحت تأثیر عوامل متعددی قرار دارد، و مانند بازار سهام، بازار کریپتوکارنسی هم می‌تواند بسیار نوسان‌پذیر باشد. در اینجا برخی عوامل کلیدی که می‌توانند بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارند را بررسی می‌کنیم:

 1. عرضه و تقاضا: این پایه‌ی اساسی قیمت‌ها در هر بازاری است. اگر تقاضا برای یک ارز دیجیتال بیشتر از عرضه آن باشد، قیمت افزایش می‌یابد و بلعکس.
 2. اخبار و رویدادها: اخبار مثبت مانند ادغام‌های جدید، همکاری‌ها با شرکت‌های بزرگ، یا پشتیبانی از پلتفرم‌های معتبر می‌تواند قیمت‌ها را بالا ببرد. در نقطه مقابل، اخبار منفی مانند هک‌شدن یک صرافی یا سخت‌گیری‌های تنظیم‌کننده ها می‌تواند منجر به کاهش قیمت شود.
 3. تغییرات تکنولوژیک: ارزهای دیجیتالی که پیشرفت‌های تکنولوژیک دارند یا به‌روزرسانی‌های مهمی را طرح‌ریزی می‌کنند، ممکن است بین سرمایه‌گذاران جذاب‌تر باشند، که این می‌تواند به افزایش قیمت آنها منجر شود.
 4. تصمیمات تنظیم‌کننده‌گری: اعلامیه‌ها و قوانین دولت‌ها و نهادهای نظارتی می‌توانند تأثیر قابل ملاحظه‌ای روی قیمت کوین‌ها داشته باشند، خصوصاً اگر این تصمیمات بر فعالیت صرافی‌ها یا کیف‌پول‌ها تأثیر بگذارند.
 5. حمایت از جامعه و توسعه‌دهندگان: چنانچه یک ارز دیجیتال پشتیبانی قوی از جامعه کاربران و توسعه‌دهندگان داشته باشد، این مسئله می‌تواند به استقرار و رشد طولانی‌مدت آن کمک کند.
 6. کوانتوم‌های سرمایه‌گذاری: ورود سرمایه‌های بزرگ به بازار، مانند خرید ارز دیجیتال توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری یا سرمایه‌داران انفرادی (ویل‌ها) می‌تواند قیمت‌ها را به سرعت تغییر دهد.
 7. رفتار سرمایه‌گذاران: روان‌شناسی بازار نیز نقش دارد. ترس، طمع، و حالات عمومی سرمایه‌گذاران می‌توانند منجر به روند‌های قوی و نوسانات قیمتی شوند.
 8. سوءاستفاده بازار: در بازار کریپتو، ارزهای دیجیتال کوچک‌تر و کم‌نقدتر ممکن است به راحتی قربانی سوءاستفاده بازار مانند “پامپ و دامپ” شوند.

این‌ موارد تنها چند نمونه از عوامل متعددی هستند که می‌توانند بر قیمت ارز دیجیتال تأثیر بگذارند. همیشه توصیه می‌شود که قبل از سرمایه‌گذاری تحقیقات خود را انجام دهید و از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری محتاطانه استفاده کنید.

منبع: تکراتو

ارسال نظر