|
کدخبر: 322180

بلیط مترو/قیمت بلیط مترو/ایستگاه مترو

جزئیات خط ۷ مترو / بودجه سال آینده این حوزه چقدر است؟

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، جزئیات جدیدی را در ارتباط با خط ۷ مترو منتشر کرد.

اقتصاد جزئیات خط ۷ مترو / بودجه سال آینده این حوزه چقدر است؟

محسن هرمزی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، اعلام کرده است که بودجه سال آینده بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای توسعه شمال غربی خط ۷ مترو در نظر گرفته شده است.

پروژه خط ۷ سال گذشته با کمک قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و با احداث ایستگاه شهید دادمان و بهره‌برداری از ورودی اول آن به پایان رسید.

بنا براعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ محسن هرمزی با تأکید بر اینکه در کمتر از یک سال، ورودی دوم ایستگاه شهید دادمان را نیز به بهره‌برداری رساندیم، افزود: این ورودی، دسترسی شهروندان به بیمارستان آتیه و خیابان‌های اطراف را تسهیل می‌کند، ضمن اینکه جمع‌آوری کارگاه‌ باعث بازگشایی خیابان و سهولت در تردد شهروندان خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر تلاش کردیم تا بتوانیم پروژه توسعه شمال غربی خط ۷ را که شمال غرب تهران را از نعمت مترو برخوردار می‌کند آغاز کنیم، اظهار کرد: موقعیت این منطقه شبیه محله کن در غرب تهران است که افتتاح ایستگاه شهید آرمان علی‌وردی در آن محدوده، باعث افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت مسافر در خط ۶ شده است.

هرمزی با بیان اینکه طبق برآوردها، توسعه شمال غربی خط ۷ و افتتاح دو ایستگاه چهاردیواری و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی نیز ۱۵ درصد به ظرفیت مسافر در این خط اضافه خواهد کرد، تصریح کرد: تمام تملکات خط ۷ انجام شده و توافقات با دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته و قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) با ۹ جبهه، پروژه را آغاز خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه برای تأمین اعتبارات مورد نیاز از محل منابع غیر نقد و سرمایه‌گذاری‌های طرح TOD استفاده می‌کنیم و تاکنون سه زمین را تحویل گرفته و در اختیار قرارگاه خاتم‌ الانبیاء (ص) قرار داده‌ایم، اظهار کرد: البته علاوه بر منابع غیر نقد، در بودجه سال آینده برای راه‌اندازی این دو ایستگاه، بیش از سه هزار میلیارد تومان بودجه از محل اوراق مشارکت، تصویب و نهایی شده است. 

معاون شهردار تهران در خاتمه با تأکید بر اینکه طبق برآوردها، عملیات احداث این دو ایستگاه ظرف ۲۴ ماه آینده به اتمام می‌رسد که البته با توجه به توافقات صورت گرفته با قرارگاه خاتم‌ الانبیاء (ص)، قرار شد این پروژه ۱۸ ماهه تحویل شود و امیدوارم بتوانیم تا سال آینده حفاری تونل آن را تمام کنیم، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی خط ۱۰ مترو را نیز با قرارگاه خاتم‌ الانبیاء (ص) شروع کرده‌ایم و حفاری‌های این خط در دست انجام است و ان‌شاء‌الله قرارداد ساخت خط ۹ نیز با همین قرارگاه انجام خواهد شد.

آیین بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه شهید دادمان و آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شمال غربی خط ۷ متروی تهران در قالب صد و چهارمین پویش امید و افتخار صبح امروز، شنبه، با حضور پرویز سروری؛ نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران، آقامیری؛ رئیس کمیته عمران شورا، سردار عباس اکبری؛ جانشین فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، داوود گودرزی؛ شهردار منطقه ۵ و محسن هرمزی؛ معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

محسن هرمزی در ارتباط با افتتاح ورودی دوم ایستگاه متروی شهید دادمان اظهار کرد: ورودی اول این ایستگاه، اسفند سال گذشته به بهره‌برداری رسید و با گذشت یک سال، ورودی دوم ایستگاه مذکور نیز اسفند سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

وی با اعلام اینکه ایستگاه متروی شهید دادمان در محدوده مسکونی قرار دارد و به بیمارستان آتیه نیز نزدیک است و با افتتاح ورودی دوم این ایستگاه، تردد مراجعان بیمارستان و ساکنان محلی محدوده مذکور تسهیل می‌شود، افزود: ایجاد ورودی‌های جدید برای ایستگاه‌های مترو، از دو جهت اهمیت دارد؛ اول اینکه هنگام بروز بحران، خروج مسافران از ایستگاه مترو راحت‌تر انجام خواهد شد و دوم آنکه دسترسی شهروندان به مترو آسان‌تر انجام می‌شود.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها