|
کدخبر: 322051

خرید خودرو / قیمت خودرو / بازار خودرو

۳ پلاک شدن خودرو ها از سال آینده واقعیت دارد ؟

پلاک خودرو، یک شناسه منحصربه‌فرد است که بر روی خودرو نصب می‌شود و معمولاً شامل اعداد و حروف است. پلاک خودرو برای شناسایی و ثبت اطلاعات مربوط به خودرو، مانند مالکیت، ثبت نام، بیمه و موارد دیگر استفاده می‌شود. در هر کشور، سیستم خاصی برای صدور و نصب پلاک خودرو وجود دارد و قوانین مربوط به پلاک‌ها نیز متفاوت است.

اقتصاد ۳ پلاک شدن خودرو ها از سال آینده واقعیت دارد ؟

خودروها دارای ۳ پلاک می شوند

عناصر پلاک خودرو می‌توانند شامل اعداد، حروف، علائم خاص، رنگ‌ها و الگوهای مشخص باشند. برخی کشورها از سیستم‌های متنوعی برای پلاک خودرو استفاده می‌کنند، مانند سیستم المانی در آلمان، سیستم الفبایی در ایالات متحده، سیستم استفاده از حروف و اعداد مختلط در بریتانیا و غیره.

فرمانده کل انتظامی از پلاک سوم برای خودروها از سال آینده خبر داد.بازار خودرو به‌طور معمول توسط شرکت‌های خودروسازی، نمایندگان فروش و بازاریابان خودروها، فروشگاه‌های خودروهای دست دوم و افراد حقیقی که خودرو خود را به فروش می‌گذارند، تشکیل شده است. در این بازار عموماً مشتریان می‌توانند از انتخاب مدل، مشخصات فنی، قیمت و شرایط فروش مناسب برای خودرو خود استفاده کنند.

سردار احمدرضا رادان در جمع خبرنگاران گفت: نوروز امسال یک ویژگی خاصی دارد این است که با ماه رمضان تلاقی دارد، امیدواریم بتوانیم در این ماه با بهترین خدمات در خدمت مردم باشیم.

وی درباره پلاک سوم خودروها هم گفت: پلاک سوم برای خودروها از سال آینده عملی خواهد شد و طرح کنترل مجرمین با پابند و دستبند الکترونیک را در روزهای آینده کلید میزنیم.

سردار رادان با اشاره به لزوم افزایش هزینه تخلف گفت: برآوردی که ما داریم این است که در حوادث حادثه ساز ۱۰ درصد از رانندگان تخلف دارند و این ۱۰ درصد هستند که اراده خود را به دیگران تحمیل می‌کنند و موجب تصادفات می‌شوند و جان آدم‌ها را به خطر می‌اندازند.

فرمانده کل انتظامی گفت: باور ما این است که اگر قیمت تخلفات بالا رود حتما تخلفات کم می‌شود.

رادان تصریح کرد: در گذشته که یک زمان هزینه تخلفات رانندگی زیاد شد، شاهد کم شدن تخلفات و به دنبال آن تصادفات بودیم، اما امروز دیگر این عدد و رقم‌ها بازدارندگی ندارد و باید مجدد تخلفات افزایش پیدا کند.

وی گفت: هدف ما افزایش تمامی تخلفات است، این موضوع را در دولت هم برده‌ایم و توجیه‌های لازم انجام شده است.

فرمانده کل انتظامی ادامه داد: اساسا هر تخلفی می‌تواند ویترین اجتماعی را بد جلوه بدهد، پارک دوبل پارک، پارک در پیاده روها و ... تخلفاتی هستند که ویترین اجتماعی را زشت می‌کنند.

وی تاکید کرد: بنا داریم موضوع دوربین‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم، یعنی آنها تخلفات را ثبت و برای ما ارسال کنند و به ازای رکوردهایی که ارسال می‌کنند حق الزحمه بگیرند

هدف اصلی از استفاده از پلاک خودرو، شناسایی و تعیین هویت خودروها در جاده‌ها و امکان اجرای قوانین راحت‌تر است. پلاک خودروها در جاده‌ها و خیابان‌ها توسط اداره‌های مربوطه مانند نیروی انتظامی یا اداره راه‌و‌ترابری کنترل می‌شوند و تخلفات مرتبط با نقض قوانین و مقررات را می‌توان با توجه به پلاک خودروها شناسایی کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 • ناشناس ارسالی در

  اقای رادان شما نفت صادر می کنید مردم فقیر و بدبخت هستند اگر بازدارندگی صرفا با افزایش هزینه ها باشد از فروش ماشین به طبقه پایین جامعه خودداری شود

 • ناشناس ارسالی در

  سردار تخلفات دوبله پارک و....خیابانی با تخلفات رانندگی حادثه ساز جاده ای تفاوتی فاحش دارد واین جز درآمد زایی وبدبینی مر دم نسبت به همدیگر نیست .بهترین راهکار ح ذف ویا کم کردن سقف جبران خسارات بیمه خود روها در بروز تصادفات با زمینه تخلف از آی ین نامه های رانندگی است که در ایران استث اء وجود دارد و به آن توجهی نمیشود .(بیم ه خسارات وسایل نقلیه ای که عامدانه رانند ه آن تخلف رانندگی دارد را در صورت اثبات پرداخت نکند ببینیم کدام راننده جرآت لای ی کشیدن در اتوبان را خواهد داشت)

 • مسعود ارسالی در

  سلام علیکم: ضمن خسته نباشید، اگر بشود قا نونی وضع کرد که روی تمام ماشین ها ، دورب ین ثبت وقایع نصب شود. دیگر حق کسی که بی گناه می باشد ضایع نمی گردد. پلیس راهنمای ی رانندگی با رایزنی از بانکها به اندازه قیمت دوربین به دارندگان ماشین وام بدهند تا بتوانند دوربین را نصب کنند عالی می شو د.

 • علی ارسالی در

  جناب رادان نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی و جنابعالی اعلام میکنم
  در اکثر کشور خودرو دارای یک پلاک هست و در طول عمرش همان پلاک را دارد مثل اینجا نیست که با تیغ زدن مردم برای بخش خصوصی که وابستگان پلیس یا دولت هستند درآمد ایجاد کنند الان هم با دوربین ها برای خودتان شغل ایجاد میکنید
  جریمه ها تصادفات را کاهش نمیدهند چون طبق آمار خودتان بیشتر ناشی از استاندارد خودرو و جاده می‌باشند در ثانی هیچ وقت از اینهمه جریمه ای که اخذ کردیداجرای یک کار مثبتی گزارش نشده
  ایران تنها کشوری ایست که قوانین دوایر مدنی در تقابل با حقوق انسانی ایست

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها