|
کدخبر: 321463

سفرهای نوروزی / حمل و نقل / بلیط اتوبوس

پیش فروش بلیط های اتوبوس / آخرین جزییات اعلام شد

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای عنوان کرد: امسال جابه‌جایی ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای مسافر در طول سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ را خواهیم داشت.

اقتصاد پیش فروش بلیط های اتوبوس / آخرین جزییات اعلام شد

داریوش باقر جوان اظهار کرد: برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ که از تاریخ ۲۴ اسفند امسال آغاز می‌شود و تا ۱۷ فروردین سال آینده ادامه پیدا می‌کند، بالغ بر ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است که حدود ۷۵۰۰ دستگاه از این ناوگان، امکان جابه‌جایی مسافر در مسافت‌های متوسط و بلند را دارند و الباقی برای مسیرهای کوتاه، سفرهای درون استانی، همچنین شهرهای نزدیک امکان فعالیت دارند.

وی افزود: در سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ پیچیدگی خاصی با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌ها وجود ندارد به طوری که برای دور اول سفرها، عملیات خروج مسافران از کلان‌شهرها به‌ویژه تهران و کلان شهرهای جانب مسافر در اولویت قرار گرفته است و برای دور برگشت تقاضا برای شهرهای زیارتی مانند مشهد افزایش می‌یابد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: در کنار این ناوگان اتوبوسی، ۱۹ هزار دستگاه مینی‌بوس و ون به‌همراه ۳۰ هزار دستگاه سواری کرایه بین‌شهری، ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری جاده‌ای کشور برای خدمات رسانی به مسافران در سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ را تشکیل می‌دهند.

باقر جوان گفت: در حالی که در سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ بالغ بر ۶ میلیون ۴۵۰ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای جابه‌جا شدند، طبق پیش‌بینی‌ها، امسال ۷ میلیون ۱۰۰ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای مسافر در طول سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ جابه‌جا می‌شوند.

وی با اشاره به چگونگی تهیه بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری برون شهری با بیان اینکه «در سفرهای نوروزی پیش رو ۱۰۰ درصد بلیت اتوبوس‌ها اینترنتی پیش فروش می‌شوند»، خاطرنشان کرد: ظرفیت باقیمانده پس از پیش فروش اینترنتی به‌صورت حضوری ارائه می‌شود، لذا از مسافران در خواست می‌شود با برنامه‌ریزی نسبت به انجام سفر اقدام شود تا فقط برای دریافت بلیت در پایانه‌ها و پارک سوارها برای دریافت بلیت از پیش خریداری شده حاضر شوند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر افزود: پس از اینکه نرخ بلیت از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام شد، متقاضیان می‌توانند برای تهیه بلیت به سامانه‌های شرکت‌های حمل و نقل مسافر و پلتفرم‌های مجاز مراجعه کنند و یا در پایانه‌های مسافربری حضور یابند. هم‌وطنان با ثبت کد ملی و درج شماره تلفن همراه خود در زمان خرید بلیت اتوبوس، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را در مسیر صیانت از حقوق ایشان و جلوگیری از ایجاد بازار سیاه، همراهی و یاری کنند.

افزایش قیمت ۲۰ درصدی بلیط اتوبوس صحت دارد؟

افزایش قیمت بلیط اتوبوس همراه یکی از دغدغه‌های مسافران است. این ‌‍‍‌موضوع اهمیت زیادی دارد و معمولا برای افرادی که قرار است سفر نوروزی یا سفرهای سال جدید را با بلیط اتوبوس تجربه کنند، پیگیری اخبار افزایش قیمت از موارد لازم خواهد بود.

اتوبوس همیشه یکی از وسایل محبوب و متداول برای جابه‌جایی میان شهرها است. مسافران زیادی در روزهای مختلف سال از این ‌وسیله برای سفر به شهرهای دور یا نزدیک استفاده می‌کنند. فرقی نمی‌کند به سفری تفریحی می‌روید یا قرار است برای کار یا تجارت سفر کنید؛ اتوبوس همراه وسیله مناسبی است که می‌تواند شرایط مناسبی را برای سفر شما فراهم کند. امروزه خرید بلیط اتوبوس کار آسانی است. کافی است به سایت علی بابا یا یکی دیگر از سایت‌های معتبر خرید بلیط مراجعه کرده و یکی از بلیط‌های مناسب را برای سفر خود بخرید. رزرو اینترنتی بلیط قطار یا اتوبوس امکانات و مزایای فراوانی را برای مسافران ایجاد کرده است.

قیمت بلیط اتوبوس

قیمت بلیط نیز همراه از موارد مهم است که در این ‌مقاله درباره افزایش اخیر قیمت توضیحاتی را بیان می‌کنیم. اتوبوس یکی از وسیله‌های مناسب و ارزان برای سفر است. شما به‌راحتی می‌توانید انواع اتوبوس را برای سفر خود رزرو کرده و سفر راحتی را با بهترین قیمت بلیط اتوبوس تجربه کنید. امروزه اتوبوس‌های مختلفی با انواع امکانات وجود دارند که باتوجه‌به قیمت مناسب می‌توانند نظر مسافران زیادی را به خود جلب کنند. ممکن است شما هم جزء افرادی باشید که بسیار با اتوبوس سفر می‌کنید و افزایش قیمت بلیط برای شما مهم باشد. حتی اگر برای یک یا دو سفر هم از اتوبوس استفاده می‌کنید، بهتر است درباره افزایش قیمت‌ها بدانید. اگر دوست دارید بدانید آخرین افزایش قیمت‌ها چه زمانی اعمال شده‌اند، بهتر است این‌ مطلب را تا پایان مطالعه کرده و آن را با دوستان یا همکاران خود نیز به اشتراک بگذارید.

منبع: مهر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها