|
کدخبر: 318899

تعرفه پزشکان/شورای عالی/برنامه و بودجه

الزام تصویب بی چون چرای تعرفه پزشکان /اوضاع سلامت مردم وخیم خواهد شد

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی با تأکید بر اینکه تعرفه‌های پزشکی مصوب شورای‌عالی بیمه باید بدون تغییر ابلاغ شوند، بیان کرده است که میزان تعیین شده نباید به هیچ بهانه‌ای در سازمان برنامه و بودجه کاهش یابد. این اقدام می‌تواند به وخامت اصلی به مردم منجر شود و بنابراین باید از حفظ تعرفه‌های اصلی پزشکی پیروی شود.

اقتصاد الزام تصویب بی چون چرای تعرفه پزشکان /اوضاع سلامت مردم وخیم خواهد شد

 «محمد رئیس‌زاده» امروز (جمعه) در مراسم افتتاحیه پانزدهمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین، باتبریک ولادت حضرت علی(ع) افزود: موضوع تعرفه‌های سال آینده در جلسه شورای‌عالی بیمه مورد بررسی قرار گرفت و افزایشی حداقلی در حد ۴۶ درصد که کف درخواست جامعه پزشکی است، مورد تصویب قرار گرفت.

وی ادامه داد: تصویب این میزان در سازمان برنامه و بودجه و هیات وزیران، ابلاغ آن و جبران ۱۵ درصد کاسته شده از تعرفه سال جاری، کمترین انتظار ما است.

با اعتماد ۱۰۰ درصدی نسبت به نتایج آزمایش‌ها در تشخیص و درمان بیماران عمل می‌کنیم

رئیس‌زاده افزود: از زحمات جامعه علوم آزمایشگاهی که چشمان بینا و نافذ جامعه پزشکی در تشخیص و درمان بیماری‌ها هستند و همین طور جامعه متخصصان اطفال که از نخستین لحظات حیات حافظ سلامت فرزندان این کشور هستند، قدردانی می‌شود.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی خاطرنشان‌کرد: اکنون با اعتماد ۱۰۰درصدی نسبت به نتایج آزمایش‌ها در تشخیص و درمان بیماران عمل می‌کنیم و باید مراقب این کیفیت بالا و این میزان اعتماد باشیم و نگذاریم این دستاورد و سایر دستاوردهای درخشان نظام سلامت ما از بین برود.

وی، تصمیمات نسجیده و غیرکارشناسی برخی افراد را آسیب‌زننده به امروز و آینده مسیر پیشرفت و موفقیت جامعه پزشکی برشمرد و گفت: این گونه تصمیمات به‌طور قطع با کاهش کیفیت آموزش پزشکی، در آینده به خود این افراد و نزدیکان آنان آسیب خواهد زد. باید پیش از اینکه تصمیمات آنها به خودشان و همه مردم ایران آسیب بزند به خود بیایند و مسیر را اصلاح کنند.

به گفته رئیس‌زاده، ریشه و بُن‌مایه همه دستاوردهای چهار دهه اخیر، نیروی انسانی است و نمی‌توان بدون توجه به کیفیت آموزش نیروی انسانی و برطرف کردن مشکلات آنان اعم از مشکلات معیشتی و اقتصادی و برطرف کردن فشارهای روحی آنان انتظار عملکرد درخشان داشت.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی از همه اعضای جامعه پزشکی و انجمن‌های علمی درخواست کرد نهایت تلاش خود را برای آگاه‌سازی مسوولان از خطرات پیش رو انجام دهند و گفت: آن زمانی که اعضای جامعه پزشکی فقط به کار خود متمرکز و مطمئن بودند مسوولان به فکر آنان هستند، گذشته است و اکنون خود باید نقش فعالی در حفظ مسیر پیشرفت پزشکی و خدمت به مردم ایفا کنند.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه همه اعضای جامعه پزشکی کشور در همه حال سلامت مردم است، گفت: باوراندن این حرف در شرایط فعلی سخت است. با کلیدواژه تعارض منافع که در برخی موارد اسم رمز شکستن ساختار تنومند جامعه پزشکی است، دلسوزان و صاحب نظران حوزه سلامت را به عقب می‌رانند.

رئیس‌زاده با اشاره به سالروز درگذشت «محمد قریب» استاد علم و اخلاق و از بنیانگذاران مرکز طبی اطفال، ابراز امیدواری کرد که بیمارستان مرکز طبی اطفال به نام دکتر قریب نامگذاری شود.

منبع: ایرنا
  • علی. ارسالی در

    خدا بده برکت فقط این قشر متخصص هستند وبا ید همیشه بگیرند لعنت خدا بر وزیری که این قشر را تافته جدا بافته کرد خیالتان راحت هر کی می خواهد میره کسی با پول اینجا نم انده اینجا مالیات نیست بهشت این افراد خا رج پوست این افراد را می کنند با کار مشخص وهزینه های بالا والیان زیاد

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها