|
کدخبر: 318364

بازار خودرو / قیمت خودرو / خودروسازان

قیمت این محصول سایپا بالا کشید+جدول

قیمت پراید ۱۱۱ دست دوم سال ۹۳ با ۲۳۷ هزارکیلومتر کارکرد نیز به ۲۰۳ میلیون تومان رسیده است که یکی از پرایدهای قیمت مناسب بازار است. قیمت پراید صندوق دار کارکرده سال ۸۸ نیز ۱۷۵ میلیون تومان است.

اقتصاد قیمت این محصول سایپا بالا کشید+جدول

با توجه به قیمت روز خودروها در بازار، قیمت پراید صفر مدل ۱۵۱ DA حدود ۲۹۷ میلیون تومان است. همچنین قیمت پراید وانت صفر مدل ۱۴۰۲ برای لاینر نیز به ۲۹۲ میلیون تومان اعلام شده است. بررسی خودروهای کارکرده نیز نشان می‌دهد که قیمت پراید صندوق دار دست دوم سال ۸۹ با ۲۷۰ هزار کیلومتر کارکرد به ۱۶۵ میلیون تومان رسیده است. قیمت پراید کارکرده مدل ۱۳۱ سال ۹۷ نیز به ۲۹۵ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت پراید ۱۱۱ دست دوم سال ۹۳ با ۲۳۷ هزارکیلومتر کارکرد نیز به ۲۰۳ میلیون تومان رسیده است که یکی از پرایدهای قیمت مناسب بازار است. قیمت پراید صندوق دار کارکرده سال ۸۸ نیز ۱۷۵ میلیون تومان است.

قیمت پراید دست دوم و صفر در بازار آزاد

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
پراید ۱۵۱ SE ۱۴۰۲|سایپا DA صفر ۲۹۷,۰۰۰,۰۰۰

پراید ۱۵۱ SE​

۱۴۰۲|سایپا لاینر صفر ۲۹۲,۰۰۰,۰۰۰

پراید، صندوق دار

۲۷۰,۰۰۰ ۱۳۸۹ ۱۶۵,۰۰۰,۰۰۰

پراید، ۱۳۱​

۱۳۹۷ ۲۵,۰۰۰ ۲۹۵,۰۰۰,۰۰۰

پراید، ۱۱۱

۱۳۹۳ ۲۳۷,۰۰۰ ۲۰۳,۰۰۰,۰۰۰

پراید، ۱۳۱

۱۳۹۹ ۸۶,۰۰۰ ۲۸۷,۰۰۰,۰۰۰

پراید، ۱۳۱

۱۳۹۵ ۱۶۰,۰۰۰ ۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰

پراید، ۱۱۱

۱۳۹۶ ۱۷۰,۰۰۰ ۲۵۹,۰۰۰,۰۰۰

پراید، صندوق دار

۱۳۸۸ ۳۲۹,۰۰۰ ۱۷۵,۰۰۰,۰۰۰

پراید خودرویی است که توسط شرکت کیا موتورز در کره جنوبی تولید شد. تولید این خودرو در ایران از سال ۱۳۷۲ توسط شرکت سایپا در دو مدل سدان و هاچ‌بک تحت عنوان «صبا» و «نسیم» آغاز شد. خاستگاه نخستین خودرو پراید، مدل فورد فستیوای ساخت کشور آمریکا است.مدل‌های اولیه پراید از خودروهای مزدا ۱۲۱ و فورد فستیوا گرفته شد و سپس توسط شرکت کیا موتورز با تغییراتی در کره جنوبی ساخته شد ولی به دلیل نبود ایمنی لازم نتوانست مجوز صادرات به آمریکا و اروپا را بگیرد.

ملاک خرید خودرو

ملاک‌های مختلفی برای خرید خودرو وجود دارد که می‌تواند به عواملی مانند نیازها، بودجه، نوع و استفاده مورد نظر شما بستگی داشته باشد. بعضی از ملاک‌های مهم برای خرید خودرو عبارتند از:

۱. بودجه: تعیین بودجه خود برای خرید خودرو و تعیین محدودیت‌های مالی خود از جمله اولین ملاک است.

۲. نوع و استفاده: تعیین نوع خودروی مورد نیاز و استفاده مورد نظر، مانند خودروی خانوادگی، شهری، جاده‌ای و غیره.

۳. اندازه و فضای داخلی: تعیین اندازه خودرو و فضای داخلی آن براساس تعداد افرادی که قرار است در آن سفر کنند یا باری را حمل کنند.

۴. مصرف سوخت: بررسی میزان مصرف سوخت خودرو و هزینه‌های مربوط به آن می‌تواند در انتخاب خودرو مهم باشد.

۵. امکانات و تجهیزات: بررسی امکانات و تجهیزات موجود در خودرو مانند سیستم صوتی، ناوبری، دوربین عقب و سایر امکانات راحتی و ایمنی.

۶. قابلیت نگهداری و تعمیر: بررسی قابلیت نگهداری و تعمیر خودرو و هزینه‌های مربوطه.

۷. ارزش نگهداری: بررسی ارزش نگهداری خودرو در طول زمان و احتمالی کاهش قیمت آن.

با در نظر گرفتن این ملاک‌ها و موارد دیگر مهم، می‌توانید تصمیم به خرید خودرویی که بهترین تطبیق را با نیازها و محدودیت‌های شما دارد را بگیرید

منبع: اقتصادآنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها