|
کدخبر: 318154

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت شیبا اینو

شیباریوم رکورد زد / افزایش ۲۱۰ درصدی تعداد تراکنش ها!

بر اساس داده‌های جدید ارائه‌شده توسط پلتفرم شیباریوم اسکن (Shibariumscan)، معاملات روزانه شیباریوم، شبکه لایه دوم اکوسیستم شیبا اینو، به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته و طی دو روز گذشته، ۲۱۰ درصد بیشتر شده است.

اقتصاد شیباریوم رکورد زد / افزایش ۲۱۰ درصدی تعداد تراکنش ها!

شیباریوم (Shibarium) یک شبکه بلاک چین لایه دو () است که روی اتریوم و اختصاصا برای پروژه شیبا ساخته شده است. این پروژه قصد دارد دومین میم‌کوین برتر از نظر ارزش بازار یعنی شیبا اینو را به یک اکوسیستم کامل تبدیل کند. ریوشی، خالق ناشناس شیبا اینو، این پروژه را در ماه می ۲۰۲۱ از طریق یک پست وبلاگی که اکنون حذف شده، پیشنهاد داد. طبق آن پست مشخص شد که پروژه شیباریوم قصد دارد یک راه‌حل لایه ۲ مبتنی بر بلاکچین را روی شبکه اتریوم بسازد. در ادامه به بررسی بیشتر جزئیات و هدف شیباریوم می‌پردازیم.

میم‌کوین‌ها انواعی از ارز دیجیتال هستند که با مضمون الگو‌های رفتاری اینترنتی و طنز به تصویر کشیده می‌شوند. این نوع رمزارزها به طور کلی در قیمت خود بسیار پر نوسان هستند و اغلب مواقع توسط سیستم پامپ و دامپ هدایت می‌شوند. عرضه اکثر میم‌کوین‌ها بسیار زیاد است که این موضوه منجر به تورم بالا در آن‌ها می‌شود.

هدف پروتکل شیباریوم سازماندهی مجدد شیبا اینو به عنوان یک پروژه کاربردی و یک اکوسیستم پایدار است. در واقع، توسعه پروژه شیباریوم، شیبا اینو را از یک میم‌کوین به یک اکوسیستم جامع تبدیل می‌کند که یک صرافی غیرمتمرکز (DEX)، یک پروژه متاورسی و بازی‌های بلاکچینی مانند شیبا اترنیتی (Shiba Eternity) را شامل می‌شود.

توسعه‌دهندگان شیباریوم هنوز تاریخ راه‌اندازی این پروتکل را اعلام نکرده‌اند. با این حال، پیش‌نمایش سطح آلفای متاورس شیبا که به عنوان بخشی از این پروژه است، در کنفرانس و جشنواره‌های SXSW ۲۰۲۳ در ۱۳ تا ۱۵ مارس به نمایش گذاشته شد. آخرین بار زمان انتشار این پروژه برای فوریه ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده بود؛ اما مجدداً به تعویق افتاد. زیرا توسعه‌دهندگان مشتاق بودند نسخه‌ای بدون خطا را پس از آزمایش کامل در مراحل مختلف عرضه کنند.

بر اساس داده‌های جدید ارائه‌شده توسط پلتفرم شیباریوم اسکن (Shibariumscan)، معاملات روزانه شیباریوم، شبکه لایه دوم اکوسیستم شیبا اینو، به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته و طی دو روز گذشته، ۲۱۰ درصد بیشتر شده است.

این پلتفرم امروز ۲٫۴۳ میلیون تراکنش را ثبت کرد که در مقایسه با ۱٫۱۶ میلیون تراکنش گزارش‌شده در روز شنبه که پایین‌ترین سطح در این اواخر بود، رشد چشمگیری دارد.

shibarium-witnesses-210-transaction-spike-as-major-exchange-integrates-shiba-inu-l2

شبکه شیباریوم در اواخر نوامبر سال گذشته شاهد افزایش سرسام‌آور تعداد تراکنش‌های خود بود و به رقم خیره‌کننده ۷٫۸۴ میلیون تراکنش در روز هم رسید. با این حال، از اواخر سال ۲۰۲۳، تعداد تراکنش‌های این شبکه کاهش قابل‌توجهی داشته است.

جهش اخیر در تراکنش‌های شیباریوم به ادغام این شبکه توسط صرافی بزرگ Gate.io نسبت داده می‌شود. طبق گزارش‌ها، این صرافی پشتیبانی از شیباریوم را اضافه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های بون (BONE) را مستقیماً از این پلتفرم خریداری کرده و به شیباریوم ارسال کنند.

این اقدام صرافی Gate.io یک نقطه عطف مهم برای شیباریوم محسوب می‌شود؛ چراکه نشان‌دهنده اولین ادغام آن با یک پلتفرم متمرکز است و به طور بالقوه می‌تواند کاربران بیشتری را برای استفاده از مزایای این شبکه جذب کند.

این ادغام، همچنین نشان‌دهنده شناخت و پذیرش گسترده راه‌حل لایه دوم شیبا اینو در اکوسیستم گسترده‌تر ارزهای دیجیتال است.

در زمان نگارش این خبر، میم کوین محبوب SHIB با قیمت ۰٫۰۰۰۰۰۹۷ دلار معامله می‌شود که نسبت به هفته گذشته، بیش از ۳ درصد رشد دارد.

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها