|
کدخبر: 316865

بورس امروز | پیش بینی بورس | قیمت سهام

پیش بینی بورس ایران بعد از ریزش اخیر / شاخص مثبت می شود؟

در حال حاضر، بازار سرمایه گذاری حرفه‌ای به عنوان یک مفهوم مشهور در میان افراد حرفه‌ای و علاقمندان به بازار سرمایه شناخته می‌شود. امروز، اولین نماد این بازار در یک معامله قرار گرفت و این معامله دارای نکات جالبی بود.

اقتصاد پیش بینی بورس ایران بعد از ریزش اخیر / شاخص مثبت می شود؟

در جریان معاملات روز جاری، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افتی برابر با ۶۵۹۸ واحد به پایان رسید و در نتیجه مقدار اندکی که در روز قبل مثبت بوده بود، از بین بریده شد. همچنین، شاخص در حدود ۲.۱۷۰.۰۰۰ واحد نوسان کرد. این افت نشانگر تغییرات منفی در بازار سرمایه است که می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند فشار فروش، عدم اطمینان سرمایه‌گذاران و شرایط اقتصادی عمومی باشد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره تحلیل بازار سرمایه و شاخص‌های مرتبط، با منابع معتبر مالی و خبرگزاری‌های مرتبط مشورت کرد.

 ارزش معاملات در بازار به زحمت به عدد ۵۳۰۰ میلیارد تومان رسید تا ارزش بازار بورس اوراق بهادار تهران حوالی ۷۵۸۶ هزار میلیارد تومان بماند. اهالی بازار امروز انتظار رشد شاخص را داشتند اما منفی امروز نشان داد که بازار فعلاً تمایلی به خرید ندارد.

 فولاد، فملی، کگل، شپنا به همراه نماد فارس و کچاد نمادهایی بودند که رخ بازار سرمایه را منفی کردند. حتی مثبت شدن گروه مخابراتی و شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت (گران) خیلی تاثیر مثبتی بر بازار نداشت.

 در بازار تک نمادهایی مثل نماد ثپردیس، وتوس، نیان، مادیرا و نماد خنصیر اوضاع خوبی را تجربه کردند و تا صف خرید نیز پیش رفتند.

 اما در بازار روز جاری نماد شگستر پس از پذیره‌نویسی در ماه‌های گذشته امروز بازگشایی شد این نماد در روز پذیره نویسی قیمتی در حدود ۱۵۱ تومانی را داشت شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس به عنوان اولین شرکت پروژه محور بورس در اوایل مهر ماه سال جاری پذیره نویسی شد و پس از حدود ۳ ماه از پذیره نویسی توسط اهالی حرفه‌ای بازار سرمایه در حال داد و ستد است که با قیمت پایانی روز جاری که در حدود ۱۶۱ تومانی حدود ۱۰ تومان (۶درصد) بازدهی کار را تمام کرد.

 نکته جالب‌تر این ماجرا قرار دادن سفارشات فروش در سامانه معاملاتی برای این نماد در روی قیمت‌های ۱۰۰ تومانی بود که حدود ۳۰درصدی کمتر از قیمت خرید سه ماه گذشته (در پذیره نویسی) محسوب می‌شد. به هر حال این نماد به عنوان اولین نماد بازار سرمایه گذاری حرفه ای است و افرادی که این نماد را مورد معامله قرار می‌دهند از حرفه‌ای‌های بازار سرمایه محسوب می‌شوند.

 به گزارش سازمان بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته حقیقی‌ها ۱۹۰۰ میلیارد و حقوقی‌ها ۱۲۰۰ میلیارد پول به حساب کارگزاری‌ها واریز کردند.

 امروز از مجلس خبر رسیده است که مرکز پژوهش‌های مجلس عنوان کرده است که در سال‌های اخیر علی‌رغم رشد سرمایه‌گذاری در بخش تولید، به دلیل بالا بودن نرخ استهلاک، خالص سرمایه‌گذاری ثابت حتی منفی شده و بنابراین تحریک تولید و سرمایه‌گذاری و نیز بازسازی و نوسازی صنعتی بسیار ضروری است. رشد بخش صنعت (ساخت) در ۶ ماهه ابتدای سال جاری ناپایدار بوده، به طوری که رشد این بخش در بهار سال ۱۴۰۲ حدود ۳.۶ درصد و در تابستان همین سال به ۲.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رسیده است.

 مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، به همراه جمعی از مدیران کارخانه و مجموعه‌های قطعه سازی شرکت کرمان موتور، از این کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید در شهرستان بم بازدید کرد. گفته می‌شود که در این بازدید، نقشه راه تحقق ظرفیت تولید ۲۵۰.۰۰۰ دستگاه خودروی سواری و تجاری در شرکت کرمان موتور در چشم انداز ۱۴۰۵ ارائه شده است.

 همچنین روز گذشته عشقی، رئیس سازمان بورس اعلام کرده است که شورای عالی بورس خواستار تجدید ارزیابی دارایی‌های سایپا و ایران خودرو شده است.

 اما قرار است عرضه اولیه‌ای دیگری در بازار سرمایه رخ دهد و شرکت نخریسی و نساجی خسروی خراسان فردا ۱۱ دی‌ماه ۱۴۰۲ با نماد نخریس که حداکثر سهمیه هر کد حقیقی را ۳۰ برگ سهم در نظر گرفته اند.

 بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

 شاخص کل بوسر اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری با افت ۶۵۹۸ واحدی کار را تمام کرد و شاخص برای رسیدن به اعداد ارقام بالاتر جا ماند.

 از منظر تکنیکالی با ارزش معاملات پایین روز جاری شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران همچنان بر مفروضات روزهای گذشته خود پافشاری می‌کند و افت از محدوده ۲.۲ میلیون واحدی تا کنون نشان از قدرت این مقاومت برای عدم عبور شاخص به سمت اعداد و ارقام بالاتر است. ارزش معاملاتی کم امروز را خیلی از فعالان بازار این طور تصور می‌کردند که بازار ممکن است در انتظار گزارش‌های فصلی شرکت‌ها برای فصل پاییز باشد و با این حال همه گزارش‌های ماهانه شرکت‌ها در سامانه کدال به اطلاع عموم رسیده است و به نوعی میزان فروش شرکت‌ها مشخص شده است و انتظار سهام‌داران و فعالان میزان هزینه کرد شرکت‌ها در سه ماهه پاییز هستند.

منبع: اکوایران
 • ناشناس ارسالی در

  بالاخره معلوم نشد تو این آشفته بازار عرض ه اولیه برای چیه

 • ناشناس ارسالی در

  خاک تو سرتون با این بورس که پول ما رو نا بود کردید

 • محمد ارسالی در

  بورسی جهت اخاذی از مردم.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها