|

بخوانید :

کدخبر: 289674

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

پرواز دوباره در بورس / کچادر در صدر نمادهای تاثیرگذار + نقشه بازار

بورس در معاملات ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ با رشد ۳۸۰۰۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۹۹۰ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد پرواز دوباره در بورس / کچادر در صدر نمادهای تاثیرگذار + نقشه بازار

بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. اسفند ماه اما روند بازار و شاخص کل صعودی شد و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات آخرین روز هفته را با رشد نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از رشد  افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد ۱۵ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی کچاد، شستا، وغدیر، پارسان، شبندر، نوری و شپدیس با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

 نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  رشد افزایشی شد تا با رشد ۱۳۱۶۱ واحدی به ۵۵۴ هزار و ۱۹۴ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد ۳۸ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۷,۲۰۷,۶۱۹.۴۲۴ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۹۰,۱۱۲.۹۰۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۴.۶۰۰ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، فغدیر، شگویا، صبا، ارفع، زاگرس و بپاس هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...