|

بخوانید :

کدخبر: 285859

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

استارت نزولی بورس در آغاز هفته / وبملت بیشترین سقوط را ثبت کرد + نقشه

بورس در معاملات ۸ بهمن ماه ۱۴۰۱ با ریزش ۱۱۸۷۵ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۸۰ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد استارت نزولی بورس در آغاز هفته / وبملت بیشترین سقوط را ثبت کرد + نقشه

بورس بعد از دوره‌ای تقریبا طولانی که روندی نزولی داشت، به تعادل نسبی رسیده است. قبل از آن اکثر سهامداران بابت ضرر و زیان ادامه دار این بازار شکایت داشتند. برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات اولین روز هفته را با ریزش سنیگینی آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش ۸ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی وبملت، وپاسار، میدکو، حکشتی، کگل، فخوز و وتجارت با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۸ بهمن ۱۴۰۱

نقشه-بازار

 شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با صعود نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند کاهشی شد تا با رشد ۸۲۹۰ واحدی به ۵۴۰ هزار و ۲۰۰ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با سقوط بیش از ۱۱ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۸,۸۸۸,۳۲۵.۵۹۳ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۶۱,۸۶۰.۱۵۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۱.۴۸۲ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز زاگرس، هرمز، بپاس، غصینو، وهور، دماوند و ددانا هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...