|

بخوانید :

کدخبر: 251414

بررسی کیف پول ۱۰۰ نهنگ برتر اتریوم

یکی از مزایای فناوری‌های مبتنی بر بلاکچین و دفتر کل توزیع شده، شفافیت و عمومی بودن آنهاست به طوری که هرکسی می‌تواند تمامی داده‌های موجود و آنچه در شبکه در حال اتفاق افتادن است را به صورت آنی مشاهده کند و اطلاعات ارزشمندی را دریافت نماید.

هولدرهای بزرگ بازار رمز ارز مدت‌هاست که افرادی با تجربه و دانش کافی در بازار معرفی می‌شوند و اغلب مورد توجه قرار می‌گیرند. در این مطلب تصمیم داریم تا نگاهی دقیق‌تر به ۱۰۰ آدرس بزرگ شبکه اتریوم بیندازیم و دارایی‌های آنها را بررسی کنیم و ببینیم که نهنگ‌های اتریوم دقیقا چه چیزی در کیف پول خود نگهداری می‌کنند.

این بررسی آماری بر اساس داده‌های پلتفرم تجزیه و تحلیل ویل استتس (Whale Stats) انجام شده است. بر اساس این آمار، ۱۰۰ نهنگ برتر اتریوم در مجموع ۱.۷ میلیارد دلار در توکن بومی صرافی محبوب FTX سرمایه‌گذاری کرده‌اند و توکن FTT تقریباً ۱۹٪ از کل دارایی آنها را تشکیل می‌دهد.

پس از FTT، شیبا قرار دارد. نهنگ‌های اتریوم در مجموع ۱.۲۷ میلیون دلار توکن شیبا دارند که حدود ۱۴.۱۵٪ از پورتفوی آنها را تشکیل می‌دهد. البته جای تعجب ندارد که شیبا دومین ارز محبوب برای نهنگ‌ها باشد چراکه این سرمایه‌گذاران هر از گاهی مقدار زیادی از آن را خریداری می‌کنند. به عنوان مثال، اخیرا ۲۱۶ امین نهنگ بزرگ اتریوم در یک تراکنش حدود ۸۹ میلیارد دلار شیبا خریداری کرد.

به جز توکن‌های کمتر شناخته‌ شده‌ای که ۷.۵٪ از پورتفوی ۱۰۰ نهنگ برتر اتریوم را تشکیل می‌دهند، ارزهای دیگری مانند دو استیبل کوین مطرح تتر و USDC ،BEST، متیک، مانا، چین لینک و … نیز در این کیف پول‌ها وجود دارند.

بزرگ‌ترین هولدر اتر کیست؟

همانطور که بالاتر دیدیم، هیچ اشاره‌ای به میزان اتریوم نگهداری‌شده توسط این نهنگ‌ها نشد، با این حال، بزرگترین آدرس هولد کننده اتریوم، آدرس سپرده قرارداد هوشمند اتریوم ۲.۰ است. در زمان نگارش این خبر، این آدرس بیش از ۱۰،۶۹۴،۶۱۰ اتریوم با ارزشی معادل با ۳۱.۹ میلیارد دلار نگهداری می‌کند.

با وجود حجم بالای اتریوم سپرده‌گذاری‌شده، اتریوم از نظر ارزش استیک‌شده پیشتاز بازار نیست. داده‌های Staking Rewards نشان می‌دهد در حال حاضر سولانا با بیش از ۳۶ میلیارد دلار ارزش سپرده‌گذاری‌شده پیشتاز است و پس از آن ترا قرار گرفته است.

منبع: میهن بلاکچین

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...