|
کدخبر: 195770

احتمال قطع یارانه این افراد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یارانه ۴۵ هزار تومانی اثر رفاهی خاصی ندارد، گفت: می‌توانیم در صورت شناسایی، یارانه افراد متمول را قطع و به مبلغ یارانه خانواده‌های کم درآمد اضافه کنیم.

 حجت الله عبدالملکی درباره اینکه آیا با افزایش یارانه‌ها موافق هستید؟ گفت: قطعا این یارانه‌ها که الان پرداخت می‌شود خیلی اثر رفاهی ویژه‌ای ندارد و پارسال هم مصوب شد یارانه‌های معیشتی و یارانه‌های دیگری پرداخت شود، اما تبعیض در پرداخت یارانه‌ها دیده می‌شود.

وی تصریح کرد: می‌توانیم در صورت شناسایی، یارانه افراد متمول را قطع و به مبلغ یارانه خانواده‌های کم درآمد اضافه کنیم.

وزیر تعاون افزود: یارانه آن‌هایی که متمول‌تر هستند باز تاکید می‌کنم به شرطی که بتوانیم شناسایی کنیم، کاهش پیدا می‌کند یا قطع می‌شود و آن‌هایی که متوسط هستند یارانه‌های بیشتری می‌گیرند.

عبدالملکی گفت: ساماندهی پرداخت یارانه‌ها یک مسئله در سطح ملی و در سطح حاکمیت است، بنده در وزارت رفاه قطعا نمی‌توانم تصمیم جدید منهای دولت و کلیات دولت بگیرم، اما در دولت برای اینکه بتوانیم به اقشار متوسط و کم درآمد کمک بیشتری بکنیم، اتفاق نظر وجود دارد.

تقویت رفاه مردم با کنترل نرخ تورم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که از میزان دستمزد کارگران و بازنشسته‌ها با خبر است، تاکید کرد: با کنترل نرخ تورم، سفره‌های آن‌ها رنگین‌تر می‌شود.

حجت الله عبدالملکی گفت: از میزان دستمزد کارگران با خبرم، درآمد کمی دارند و البته از میران حقوق بازنشستگان هم اطلاع دارم که نسبت به قبل افزایش داشته است و ما به عنوان وزارت مردمی درخواست کاهش و کنترل تورم را داریم تا دخل و خرج این اقشار با هم بخواند.

وزیر رفاه گفت: به عنوان وزارت مردم درخواست داریم سیاست‌های کلان کشور طوری اصلاح شود که ما تورم نداشته باشیم و تا زمانی که این چرخه معیوب اصلاح نشود، نرخ تورم بالا می‌رود و اقشار مختلف تقاضای افزایش درآمد و حقوق دارند.

وی در ادامه گفت: این چرخه معیوب باعث می‌شود مدام شاهد کسری بودجه در دولت و صندوق‌ها و دنبال خلق پول باید باشیم و با این چرخه ما باید به دنبال تورم بدویم؛ در دولت هم اتفاق نظر داشتیم که این چرخه معیوب باید اصلاح شود تا اوضاع رفاهی مردم بهتر شود.

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    آفرین به بینش آقای حجت الله عبدالملکی نکته همینجاست با 20% افزایش حقوق شاهد افزایش قیمتها تا 1000% هم بوده ایم و این چرخه معیوب باید اصلاح شود تورم باید کنترل و ارزش پول ملی باید تقویت شود .توجه داشته باشید نیروی مولد ما در بخش های مختلف بخصوص در بخش تولیدات روستایی به واسطه هایی با آمار 70% کل جمعیت کشور در شهرها و بخصوص کلانشهرها تبدیل شده اند که هر کدام سود و در آمد بالایی را انتظار داشته و نهایت سعی خود را دارند تا به هر طریقی به در آمد مورد نظرشان برسند با توجه به آمار بالای این افراد بازارها تحت تاثیر قرار گرفته قیمتها به سرعت افزایش می یابد ارزش پول ملی به همین نسبت پایین آمده و هرچه حقوق و دستمزد ها اضافه شود مشکلات بیشتر می شود .

  • شریفی ارسالی در

    نکته دیگری هم علاوه بر کنترل حقوق وجود د ارد که دولت جدید باید مد نظر قرار دهد و آن اعطای بی ضابطه وام به عناوین مختلف اس ت که باعث رشد نقدینگی و استفاده نا بجا ا ز آن می سود.

  • ممل ارسالی در

    باسلام^آفرین برشما؛گمان کنم دیگه بدجور ه وای بازنشسته ها و مردم را دارید؛پیشنهاد میدهم بجز یارانه؛حقوق تمام بازنشسته ها ق طع بکنید بهترین راه حل برای کنترل تورم و ... میشود و شما با فراغ بال و خیالی آسو ده تر؛ به تمام ملل مسلمان و تمام جنبشهای آزادیبخش و ... میتوانید انواع خدمات ازق بیل درمانی،سوخت؛دلار؛حقوق و ......... بد هید^ باورکنیدبرای این پیشنهاد،بایستی بمن جایزه بدهید،البته خودتان در حال اجرای آ ن هستیدالبته بطورخزنده و نرم^ نگیدنگفتم این خط _ و این نشان+

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...