|
کدخبر: 191751

قیمت این خودرو ۲۰ میلیون بالا رفت!

همزمان با ثبت پیک جدید کرونا در کشور، قیمت‌ها هم در بازار خودرو روندی افزایشی به خود گرفته و همچنان با رشد قیمت‌ها روبه رو هستیم، به طوری که قیمت برخی خودروها رشد ۲۰ میلیون تومانی را نیز تجربه کرده است.

اقتصاد قیمت این خودرو ۲۰ میلیون بالا رفت!

بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو نشان‌دهنده ادامه روند صعودی قیمت اکثر خودروها است، به طوری که شاهد افزایش قیمت تا ۲۰ میلیون تومانی برخی خودروها نسبت به ۱۰ روز گذشته هستیم.

دیروز در بازار هر دستگاه خودرو سمند LX مدل ۱۴۰۰ بدون تغییر نسبت به ۱۰ روز پیش معادل ۲۱۸ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ مدل جی ال ایکس با رشد ۴ میلیون تومانی معادل ۲۲۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ساده بدون تغییر قیمت، معادل ۲۶۶ میلیون تومان معامله شد. همچنین پژو ۲۰۶ صندوقدار با رشد قیمت ۴ میلیون تومانی نسبت به ۱۰ روز پیش ۲۸۴ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک بدون تغییر قیمت معادل ۳۹۵ میلیون تومان به مشتریان عرضه شد. هر دستگاه پژو ۲۰۷ دنده‌ای رینگ فولادی نیز با رشد قیمت ۲۰ میلیون تومانی با قیمت ۳۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. درباره رانا پلاس نیز باید به افزایش قیمت ۲ میلیون تومانی اشاره کنیم، به طوری که قیمت این خودرو دیروز در بازار به ۲۳۵ میلیون تومان رسید.

در عین حال، دیروز هر دستگاه پژو پارس ساده مدل ۱۴۰۰،  ۲۳۵میلیون تومان معامله شد که نسبت به ۱۰ روز پیش افت ۱۵ میلیون تومانی داشته است. درباره پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ساده نیز باید به افزایش ۷ میلیون تومانی قیمت این خودرو طی ۱۰ روز اخیر اشاره کنیم، به طوری که در حال حاضر این خودرو با قیمت ۲۳۲ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود. درباره دنا معمولی رینگ فولادی نیز باید به افت یک میلیون تومانی قیمت این خودرو طی روزهای اخیر و عرضه آن به قیمت ۲۹۹ میلیون تومان در بازار دیروز اشاره کنیم. در این میان قیمت دنا پلاس دنده‌ای توربو طی ۱۰ روز اخیر تغییری نداشته و با ۴۰۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این خودرو ۱۰ روز پیش رشد قیمت ۲۸ میلیون تومانی را تجربه کرده بود. در بازار دیروز هایما s۷ توربو نیز با افت قیمت ۷۰ میلیون تومانی ۶۰۰ میلیون تومان به خریداران عرضه ‌شد.درباره قیمت رنو تندر۹۰ مدل E۲ باید به ثبات قیمت این خودرو طی روزهای اخیر اشاره کنیم به طوری که در حال حاضر با قیمت ۳۳۲ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.رنو تندر پلاس اتوماتیک نیز با قیمت ۴۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود که تغییری نسبت به ۱۰ روز پیش نداشته‌ است. در بازار دیروز هر دستگاه سایپا ۱۱۱ بدون تغییر قیمت نسبت به ۱۰ روز پیش با قیمت ۱۳۹ میلیون تومان عرضه شد. قیمت سایپا ۱۳۱ با رشد ۲ میلیون تومانی نسبت به ۱۰ روز پیش به ۱۲۸ میلیون تومان رسیده و درباره قیمت سایپا ۱۳۲ نیز باید به ثبات قیمت و عرضه این خودرو با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان اشاره کنیم. دیروز هر دستگاه ساینا معادل ۱۴۷ میلیون تومان در بازار عرضه شد که تغییری نسبت به ۱۰ روز پیش نداشته است. تیبا ۲ رینگ فولادی با رشد ۱۱ میلیون تومانی نسبت به ۱۰ روز پیش، دیروز با قیمت ۱۵۱ میلیون تومان معامله شد. تیبا رینگ فولادی نیز با رشد ۱۳ میلیون تومانی نسبت به ۱۰ روز پیش، دیروز با قیمت ۱۴۸ میلیون تومان معامله شد.همچنین کوئیک دنده‌ای با رشد قیمت ۵ میلیون تومانی ۱۵۸ میلیون تومان، سراتو ۲۰۰۰ آپشنال بدون تغییر قیمت ۷۹۸ میلیون تومان و‌ام وی‌ام ۳۱۵ هاچ بک بدون تغییر قیمت ۲۷۲ میلیون تومان در بازار به مشتریان عرضه شد. قیمت خودرو در بازار در حالی اوج گرفته که چند ماهی است خودروسازان در حال رایزنی برای آزادسازی قیمت تولیداتشان هستند و این امر را عاملی برای خروج از زیان‌دهی خود عنوان می‌کنند.در این راستا صنعتگران جلسات متعددی را با مسوولان دولت قبل و همچنین نمایندگان مجلس برگزار کرده و حتی در نامه‌ای به رئیس کمیسیون صنایع مجلس، موافقت خود را با آزادسازی واردات خودرو در ازای آزادسازی قیمت خودروهای داخلی اعلام کردند.

در جلسه‌ای که اواخر اردیبهشت امسال در کمیسیون صنایع مجلس با حضور رئیس سازمان گسترش، رئیس شورای رقابت، مدیران عامل شرکت‌های خودروساز و رئیس انجمن قطعه‌سازان برگزار شد، نامه‌ای با امضای مدیران عامل ایران خودرو و سایپا و همچنین دبیر انجمن قطعه‌سازان به رئیس کمیسیون صنایع مجلس ارائه شد که در آن پیشنهاد قیمت‌گذاری خودروها در قالب خودروهای عمومی و اختصاصی مطرح شده بود.در این پیشنهاد خواسته شده بود تا خودروهای عمومی یعنی خودروهایی که عموم مردم با درآمد کم یا متوسط خریداری می‌کنند، با فرمول بهای تمام شده و با در نظر گرفتن سود ۵ درصدی با تایید و نظارت وزارت صنعت قیمت‌گذاری شوند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...