|
کدخبر: 166161

بازار دلار دیگر رونق ندارد

قیمت دلار در لبه مرز روانی ایستاده است مرزی که اگر عقب نشیند فاز بازار را نزولی خواهد کرد. نرخ دلار در پشت خط زیر ۲۵ هزار تومان بسته شد.

اقتصاد بازار دلار دیگر رونق ندارد

در بازار ارز خبری از خریداران بزرگ نیست. این جمله‌ای است که در روزهای اخیر از سوی بازیگران باتجربه بازار به تکرار شنیده می‌شود. در واقع در حالی که اسکناس امریکایی سیر صعودی به خود گرفته است، گروهی از بازیگران ارزی باور دارند که سرمایه‌گذاری کوتاه مدت در بازار دلار سود خوبی به همراه نخواهد داشت.

این عده باور دارند که بازارساز تا زمان انتخابات مانع از نوسان معنادار و سنگین در بازار ارز خواهد شد. بازارساز در هفته گذشته نیز عرضه قابل توجهی داشت و با تکیه بر همین میزان عرضه بود که نرخ دلار در بازار آزاد نتوانست از سد مرز ۲۵ هزار تومانی عبور کند و به رشد محدود حدودا ۷ دهم درصدی در هفته گذشته قناعت کرد.

دلار پشت مرز ۲۵ هزار تومانی در معاملات پشت خطی

با وجود تمام تلاش معامله گران، دیشب در معاملات پشت خطی، اسکناس امریکایی از مرز ۲۵ هزار تومانی عبور نکرد و در همان محدوده ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومانی باقی ماند. در صورتی که دلار در روز جاری نیز نتواند از مرز یاد شده عبور کند، به احتمال زیاد بر میزان فروش‌ها افزوده خواهد شد و بازیگران دلار سعی خواهند کرد که از قیمت‌های پایین تر خریدهای خود را کلید بزنند. در روز جاری حرکت درهم امارات نیز برای بازار اهمیت زیادی دارد. رفتن درهم به بالای محدوده ۶ هزار و ۹۰۰ تومانی می‌تواند موجب شود که اسکناس امریکایی نیز از مرز ۲۵ هزار تومانی عبور کند. برخی فعالان نیز باور دارند، بازار هم چنان در انتظار آشکار شدن نتیجه مذاکرات است و به همین دلیل، معامله گران ارزی خرید و فروش‌های خود را متوقف کرده‌اند و تنها اقدام به نوسان گیری‌های کوچک می‌کنند.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...