|
کدخبر: 148238

قیمت تن ماهی در بازار

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران با بیان اینکه نرخ پیشنهادی ما برای تن ماهی ۳۰ هزار تومان است، گفت: بر طبق قانون تن ماهی مشمول قیمت‌گذاری ستاد تنظیم بازار نمی‌شود و فقط نظارت بر نرخ آن برعهده دستگاه‌های ذی ربط است.

اقتصاد قیمت تن ماهی در بازار

محمد میر رضوی درباره دلایل افزایش نرخ تن ماهی اظهار کرد: هزینه‌های تولید تن ماهی با افزایش نرخ مواد اولیه مانند؛ ماهی تن، قوطی، درب قوطی، کارتن، شرینگ، مواد افزودنی و... افزایش قابل توجهی داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در امسال هزینه‌های جانبی مانند؛ دستمزد، بیمه، ارزش افزوده و.... نیز افزایش یافته است.

میر رضوی در پاسخ به چگونگی قیمت‌گذاری تن ماهی، گفت: اعضای سندیکای صنایع کنسرو ایران پیشنهادات خود را همراه با آنالیز نرخ برای ما ارسال می‌کنند، سندیکا پس از بررسی آنها پیشنهاد خود را با در نظرگرفتن تمامی مولفه‌ها ارائه می‌دهد.

به گفته وی؛ سندیکا در اعلام نرخ پیشنهادی علاوه بر در نظر گرفتن هزینه‌های تولید، شرایط تولیدکنندگان در بازار رقابتی را نیز در نظر می‌گیرد.

میر رضوی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان همواره به دنبال حفظ سهم خود در بازار و عقب نماندن از رقبا هستند، افزود: رقابت به تولیدکنندگان اجازه افزایش نرخ خارج از کشش بازار و توان مصرف‌کننده نمی‌دهد.

وی معتقد است؛ هیچ تولیدکننده‌ای از افزایش نرخ استقبال نمی‌کند چراکه افزایش نرخ به معنی تقاضای کمتر و از رفتن دست سهم فروش در بازار است.

میر رضوی آخرین نرخ پیشنهادی تولیدکنندگان تن ماهی را ۳۲ تا ۳۴ هزار تومان اعلام کرد.

 وی گفت: البته سندیکا با افزایش نرخ تن ماهی به بیش از ۳۰ هزار تومان مخالف است.

میررضوی در پاسخ به این پرسش که درحال‌حاضر قیمت‌ها در بازار بالاتر از قیمت‌ها اعلام شده است، افزود: گران‌فروشی در بازار به دلیل عدم نظارت اتفاق می‌افتد و به تولیدکننده ارتباطی ندارد.

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران همچنین بخشی از مشکلات بازار را مربوط به بی‌توجهی بیشتر تصمیم‌گیران به تشکل‌های بخش خصوصی دانست.

میر رضوی با اشاره به قانون بهبود کسب و کار اظهار کرد: در ماده ۲ قانون بهبود کسب و کار آمده است که هر تصمیمی باید با نظر انجمن‌های ذی ربط گرفته شود، اما کمتر مسئول تصمیم‌سازی نظر تولیدکننده را مورد توجه قرار می‌دهد.

 

ارسال نظر