|
کدخبر: 146749

خبر خوش برای جاماندگان ثبت نام سهام عدالت

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با ثبت نام ۷میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت در کل کشور خبر داد.

اقتصاد خبر خوش برای جاماندگان ثبت نام سهام عدالت

ابراهیم عزیزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد شد که امکان ثبت‌نام برای جاماندگان سهام عدالت ایجاد شود، اظهار داشت: حدود ۷میلیون نفر در کل کشور از ثبت‌نام سهام عدالت جا ماندهاند و سزاوار است که ما به این افراد نیز توجه کرده و حق آنها را ادا کنیم.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت در کمیسیون تلفیق مطرح شد و اعضای این کمیسیون نیز با توجه به ماهیت عادلانه این پیشنهاد، با ثبت‌نام ۷میلیون جا مانده از سهام عدالت موافقت کردند.

عزیزی گفت: پس از موافقت کمیسیون تلفیق، در قدم بعدی پیشنهاد ثبت‌نام ۷میلیون جامانده از ثبت‌نام سهام عدالت، باید در صحن علنی مجلس مطرح و در معرض رای کل نمایندگان مجلس قرار گیرد تا به تصویب نهایی برسد.

وی افزود: شکل‌گیری سهام عدالت در راستای توزیع عادلانه ثروت میان مردم صورت گرفت لذا کسانی که به هر دلیل از ثبت‌نام جامانده‌اند، باید این حق برایشان محفوظ باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در خصوص احتمال تصویب نهایی پیشنهاد مذکور در خانه ملت نیز گفت: با شناختی که از فضای حاکم بر مجلس و رویکرد مردمی نمایندگان داریم، به نظر می‌رسد مشکلی برای تصویب نهایی کلیات این طرح نداشته باشیم.

وی افزود: تنها ممکن است نمایندگان در خصوص جزئیات پیشنهاد و نحوه ثبت‌نام متقاضیان و واگذاری سهام، صحبت‌هایی داشته باشند که این نیز طبیعی است و طبق روال جاری مجلس در خصوص تمام پیشنهادها و طرح‌ها، این رویکرد وجود دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در ادامه همچنین گفت: مجلس یازدهم در تصویب این طرح و طرح‌هایی که به نوعی منافعش به عموم مردم می‌رسد، یکدست و متحد است زیرا شانی برای خود جز خدمت به مردم قائل نیست.

عزیزی با اشاره به طرح‌های دیگر مجلس برای کمک به معیشت و رفاه بیشتر مردم همچون افزایش مالیات بر خانه‌های خالی نیز گفت: عزم این مجلس کمک به مردم به ویژه اقشار ضعیف جامعه است و در این راستا با تصویب قوانین بازدارنده، باید جلوی دلالی و واسطه‌گری گرفته شود.

وی تاکید کرد: به عنوان نمونه طرح افزایش مالیات بر خانه‌های خالی، هزینه دلالی را برای واسطه‌گران و سوداگران مسکن بالا می‌برد لذا آنها به احتکار خانه نپرداخته و منازلشان را یا می‌فروشند یا اجاره می‌دهند که در هر دو مورد هم نرخ خانه و هم نرخ اجاره‌بها به صورت طبیعی پایین خواهد آمد و این به نفع مردم است.

منبع: تسنیم
 • سمیه شبان ارسالی در

  سلام من ودو فرزندم سهام عدالت نداریم فقط همسرم سهام عدالت داره .در روستا زندگی م ی کنیم.

 • رضا حیدری ارسالی در

  برای ثبت نام سهام عدالت چکارکنم

 • شاکی ارسالی در

  کدوم سهام ملت روچی فرض کردین

 • فاطمه خاره ارسالی در

  سلام من از درود نیشابور هستم شوهرم سهام دارد من و دوتا فرزندم‌سهام نداریم چطوری ثبت نام کنیم

 • ناشناس ارسالی در

  سلام

 • ناشناس ارسالی در

  سلام واقعاسهام عدالت دارن ثبت نام میکنن؟ ماخانوادگی سهام نداریم چجوری باید ثبت ن ام کنیم؟

  • اکبر رجبی ارسالی در

   اکبر رجبی هستم من هم ثبت نام کردم ولی چرا سهام عدالت به ما نرسیده

  • ناشناس ارسالی در

   سلام من داره سه فرزند هستم کار ساده ثپت نام کردم ولی ثپت نشده چکار باید بکنم

 • ناشناس ارسالی در

  سلام مامستاجرهستیم وبیمه هم نداریم حقوق بگیرهم نیستیم سهام عدالت هم نداریم بااین گرونی چیکاربایدبکنیم اگرسهام عدالت هست بایدعادلانه بین همه تقسیم شود

 • ارام ابراهیمی ارسالی در

  سلام من واسه فرزندم سهام عدالت نداریم من مستاجرهستم هیچ گونه بیمه ندارم لطفا کمک م کنید من چه جوری ثبت نام کنم ممنون

 • ناشناس ارسالی در

  سلام من دارای سه فرزند دختر هستم سهام عدالت نداریم مستاجر هستم و هیچ گونه بیمه ندارم لطفا کمکم کنید چه جوری ثبت نام کنم ممنون

 • یوسف ارسالی در

  سلام انشاالله کی به سلامتی ثبت نام میکنن معلوم نیست

ارسال نظر