|
کدخبر: 145596

۲۰ میلیون نفر در آستانه حذف یارانه

طبق گفته مژگان خانلو سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه‌ و بودجه، طبق لایحه بودجه برآورد می‌شود اگر شناسایی‌ها صورت گیرد احتمالا یارانه ۲۰ میلیون نفر در سال آینده حذف خواهد شد.

اقتصاد ۲۰ میلیون نفر در آستانه حذف یارانه

طبق آخرین آمارهای اعلام شده در حال حاضر حدود ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی می‌گیرند و برای سال آینده نیز دولت پیشنهاد داده که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ همان رقم ۴۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان امسال برای پرداخت این یارانه در نظر گرفته شود.

علی‌رغم این که این رقم برای بودجه سال آینده تغییر نکرده اما در بند یک تبصره ۱۴ از حذف سه دهک سخن گفته شده است. طبق این بند، «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار و بر اساس معیارها و ضوابطی که توسط این وزارتخانه تعیین می‌گردد نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران، با ارائه دلیل و مدرک به افراد، اقدام کند.»

طبق گفته مژگان خانلو، سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه‌وبودجه، طبق لایحه بودجه برآورد می‌شود اگر شناسایی‌ها صورت گیرد احتمالا یارانه ۲۰ میلیون نفر در سال آینده حذف شود که از این طریق در حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از منابع صرفه‌جویی می‌شود.

منبع: پندار آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    خاک تو سرتون این چندر غاز رو حذف کنید خی التون راحت شده.کشورهای حاشیه خلیج مثلا ف ارس ۲۰۰برابر این مبلغ یارانه میدن وضع ما لیشونم همه میدونید.

  • ناشناس ارسالی در

    سلام من یک بازنشسته کشوری هستم. وام یک میلیون تومان ودیعه مسکن قبلا گرفتیم اگر مرحله دوم وام ودیعه مسکن پرداخت شود عالی هست. چون واقعا اجاره خونه ها خیلی بالا هست و با هزار مشقت زندگی میکنیم.
    تشکر

ارسال نظر