|
کدخبر: 137659

کیش و مات دلاربازان در کانال جدید

بازار ارز در طول هفته تعطیلات، روندی کاهشی را ثبت کرد. به نظر می‌آید سطوح نزدیک به ۳۰ هزار تومان کاملا از دست رفته و احتمال اینکه بازار به نزول ادامه دهد، بیشتر از قبل شده ست.

بازار ارز در یک مسیر بدون هیجان، به مرور از کانال ۲۸ تا ۲۴ هزار تومان را طی کرد. پیش از این هم بسیاری انتظار داشتند که پس از انتخاب بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری بعدی امریکا، بازار ارز از تب و تاب بیفتد. فعلا در عمل هم همین اتفاق افتاد و دیروز دلار در کانال ۲۴ هزار تومان دوام آورد. حرکت آهسته دلار باعث شده تا بازارساز هم کنترل بیشتری بر بازار داشته باشد.

به نظر می‌آید جنگ اصلی در کانال ۲۴ هزار تومان در پیش است. هنوز دلار نتوانسته از سطح مهم ۲۴،۸۰۰ تومان به سمت پایین تثبیت دهد. احتمال دارد هر چه به سمت کف ۲۴ هزار تومان نزدیکتر شود، از آن سمت موج جدیدی از خریداران نیز وارد بازار شوند. باید توجه کرد که حافظه معامله‌گران می‌گوید که ۲۴ هزار تومان حمایت مهمی برای بازار ارز محسوب می‌شود. به همین دلیل، در این سطح به دلیل اتمسفر روانی بازار، خریدها افزایش می‌یابد. اگر خریدها افزایش یابد و سطح فروش نیز در حجم فعلی باقی بماند، برگشت دلار از کانال ۲۴ هزار تومان محتمل است. اما آیا در مقابل می‌توان نیروی دیگری را متصور بود؟

یادآوری صف هایی که در میانه تابستان برای خرید دلار شکل گرفته بود، می‌تواند پاسخ این سوال را دهد. بسیاری از خریداران آن زمان را مردم عادی تشکیل می‌دادند که تصور می‌کردند باید از سرمایه ریالی خود محافظت کنند. آنها در کانال ۲۲ هزار تومان اقدام به خرید دلار کرده بودند. با توجه به اینکه، انتخاب بایدن انتظارات منفی را نزولی کرده است، باید منتظر مراجعه خریداران دلار در کانال ۲۲ هزار به بازار ارز طی روزهای آتی بود. اگر این موج فروش شکل گیرد، می‌تواند موج خرید اول را خنثی کند و بازار به روندی که تاکنون داشته، ادامه دهد.

 

منبع: اقتصادنیوز
  • ناشناس ارسالی در

    گورپدربازارساز ودلال وسوداگردلارزیر15000 تومان میشه بافروش نفت بعدازاستقراربایدن ارزبه کشورواردمیشه ودیگه مردم همیشه جوگی رازترس دلاراشون رومیفروشن چون نگه داشتن ارزحداقل به مدت 4سال که بایدن هست توجیهی جزضرروحشتناک براشون نداره البته این حقش ونه که دنبال پول بدون زحمت هستن به قیمت فقیرشدن هموطنانشان

ارسال نظر