|
کدخبر: 134709

بازار طلا و سکه بدون خریدار / قیمت ها چند شد؟

طبق اعلام نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر دستگیری دلال‌های معاملات فردایی طلا در بازار موجب کاهش حجم معاملات و قیمت ها در بازار شده است؛ ضمن اینکه به دلیل شیوع کرونا خریداری راهی بازار تهران نمی شود.

اقتصاد بازار طلا و سکه بدون خریدار / قیمت ها چند شد؟

محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: قیمت طلا و سکه صبح امروز با افزایش قیمت ارز مقداری افزایش یافت ولی در ادامه روز و با کاهش قیمت ارز، قیمت طلا و سکه نیز کاهشی شد.

وی افزود: صبح امروز قیمت دلار برای ساعتی تا ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت و همین امر باعث ثبت قیمت ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای سکه شد ولی در ادامه با کاهش قیمت دلار به ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان، قیمت سکه با ۵۰۰ هزار تومان کاهش به ۱۲ میلیون و ۷۰۰هزار تومان کاهش یافت.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تأکید براینکه خریداری در بازار طلا و سکه وجود ندارد، تصریح کرد: بازار طلا دیگر تمایلی به افزایش قیمت ندارد و همین موضوع باعث ثبات نسبی قیمت ها دربازار شده است.

وی یکی از دلایل اصلی کاهش معاملات و قیمت ها در بازار طلا را دستگیری دلال‌های معاملات کاغذی و فردایی طلا در روزهای گذشته اعلام کرد و افزود: به همین دلیل نیز سطح معاملات طلای آبشده در بازار به شدت کاهش یافته است.

کشتی آرای همچنین گفت:‌ به دلیل شیوع ویروس کرونا، سطح تردد در سطح شهر و بازار تهران به شدت کاهش یافته و برهمین اساس نیز میل به خرید طلا و سکه کاهش چشم گیری داشته است؛ ضمن اینکه ثابت بودن طلای جهانی نیز به ثبات قیمت ها در بازار داخلی کمک کرده است.

به گفته این فعال بازار طلا و جواهر هم اکنون در بازار تهران هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان فروخته می شود. هر مثقال طلا نیز ۵ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۰۵ هزار تومان قیمت خورده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر