|
کدخبر: 128917

منتظر دلار ۲۰ هزار تومانی باشیم؟

دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق گفت: اگر شوک روانی و سیاسی به بازار وارد شود، امکان کاهش نرخ ارز به محدوده ۲۰ هزار تومان وجود دارد.

اقتصاد منتظر دلار ۲۰ هزار تومانی باشیم؟

حمید حسینی دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق با بیان اینکه اگر شوک روانی و سیاسی به بازار وارد شود، امکان کاهش نرخ ارز به محدوده ۲۰ هزار تومان وجود دارد، افزود: نکته مهم این است که بازار در انتظار اتفاقی خاص است، اتفاقی که معنی شوک سیاسی و روانی داشته باشد اما مولفه نقدینگی را فراموش نکنید.

وی در توضیح این مطلب افزود: حجم نقدینگی در ایران بسیار بالاست و طبق آمار هر روز ۱۵۰۰ میلیارد تومان به حجم نقدینگی افزوده می‌شود، از این‌رو بعید است که نرخ ارز به قیمت ماه‌های قبل بازگردد.

این فعال اقتصادی تاکید کرد: بخش مهمی از افزایش قیمت ارز به تحریم، کاهش درآمد حاصل از فروش نفت و همچنین نپیوستن به اف‌ای‌تی‌اف و بلوکه شدن پول‌های ایران در سایر کشورها مرتبط است.

به گفته وی بازار ارز دیگر امکان بازگشت به قیمت ماه‌های قبل یعنی محدوده کمتر از ۲۰ هزار تومان را ندارد و در نتیجه اتفاقات مثبت می‌تواند ریزش قیمت‌ها در این محدوده را رقم بزند.

وی تاکید کرد: طبق آمار، صادرات نفتی ایران به تازگی روندی افزایشی را تجربه کرده است.

 

منبع: تجارت نیوز
 • عل ارسالی در

  خواب باشی بابا دلار بیست تومانی الان دلار سی و سه تومنه

 • ناشناس ارسالی در

  نخیر چون بی مغزها به این خبر اهمیت می‌دهند این نوع خبرها برای وقت خریدن است

 • ایمان ارسالی در

  چقدر بیسواد احمق ارزش ذاتی دلار ۲۷ هزار تومان هست. حجم نقدینگی کشور را بررسی کن. حقوق بازنشستگان در سال جاری دو برابر تمام قیمتها چند برابر شدند. انوقت یک بیسواد میگه که دلار ۲۰ هزار تومان. شای یک هفته به این قیمت برسه ولی دوباره برگشت میخوره به بالا.

 • ناشناس ارسالی در

  اگر دلار هم بیاد پایین قیمت اجناس پائین نمیادش مهم پایین اومدن اجناسه!

 • داود ارسالی در

  قیمت دلار پایین هم بیادش هیچی قیمتش پایین نمیاد که مهم پایین اومدن قیمت اجناس

 • علی اکبر عباس زاده ارسالی در

  دلار 20هزارتومن هم زیاده چون وقتی مسایل سیاسی حل بشه دلار حاصل از صادرات نفتی وغیرنفتی وارد کشور میشه ودولت به غیر از مردم به کی میخواد بفروشه حقوق کارگر دوبرابر شده ولی همه چی 6برابر ارزش واقعی دلار بین 14تا17 هستش

  • ناشناس ارسالی در

   اقتصاددان های چند دانشگاه با هم جمع شوند به این نتیجه نمیتوانند برسند
   شما یکه تنه ماشالا چطوری به این عداد رسیدی
   آفرین

 • مرتضی ارسالی در

  باسلام.منتظردلار50000تومانی باشید😣😭

ارسال نظر