|
کدخبر: 125823

دستورات مهم رئیس‌جمهور به نفع سرمایه‌گذاران

رئیس‌جمهوری گفت: در شرایط فعلی که تحریم‌کنندگان از هرگونه فشاری فروگذار نیستند، علاقه هموطنان خارج از کشور به سرمایه‌گذاری در ایران، فرصت مغتنمی است که باید از آن حمایت کرد.

اقتصاد دستورات مهم رئیس‌جمهور به نفع سرمایه‌گذاران

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه در یکصد و شصت و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اظهارکرد: تمام مقرراتی که مانع ایجاد می‌کند، باید اصلاح شوند تا سرمایه ‌گذاران به ‌راحتی و در کمترین زمان ممکن موفق به انجام امور مربوط به سرمایه‌‌گذاری خود شوند.

رئیس‌جمهوری در این جلسه در پی بررسی پیامدهای تأخیر در تأمین ارز سرمایه‌گذاران خارجی، برداشتن موانع غیرضرور و دست و پاگیر برای سرمایه‌‌گذاران خارجی را از جمله تلاش‌های دولت برشمرد و تصریح کرد: با توجه به اهمیت بالای امنیت سرمایه‌ گذاری، دولت برای رفع موانع حقوقی و قانونی امنیت سرمایه‌ گذاری، به همراهی سایر دستگاه‌‌های ذیربط از جمله مجلس شورای اسلامی نیازمند است.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه برای حل مشکلات تجار و سرمایه‌‌گذاران از جمله پرداخت به‌ موقع ارز به آنان، تصمیمات خوبی اتخاذ شده است، تاکید کرد: باید همه موانع اداری، قضائی و سیاسی از سر راه تولید و سرمایه‌‌گذاری برداشته شده و با اصلاح رویه‌ها و قوانین راه‌های تسهیل سرمایه‌گذاری فراهم شود.

روحانی استقبال از مشارکت سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور را ضروری خواند و گفت: در شرایط فعلی که تحریم‌کنندگان از هرگونه فشاری فروگذار نیستند، علاقه هموطنان خارج از کشور به سرمایه‌گذاری در ایران، فرصت مغتنمی است که باید از آن حمایت کرد و شرایط لازم را برای اعتمادسازی و تامین امنیت سرمایه‌گذاری فراهم کرد.

رئیس‌جمهوری حس امنیت سرمایه و فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌‌گذاری و ورود و خروج پول را از جمله مهم‌ترین بخش‌های این اعتمادسازی برشمرد و اظهارکرد: باید با وضع قوانین و مقررات لازم این حس را برای افراد به وجود آورد تا با اطمینان سرمایه‌‌شان را وارد اقتصاد کشور کنند و مطمئن باشند که خطری آن را تهدید نمی‌‌کند و تضمین کافی برای استفاده از اصل و سود سرمایه وجود دارد.

 

 

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر