|
کدخبر: 125123

توصیه‌ ای برای مالیات‌ بگیران

ابراهیم درستی: بارها اعلام کرده‌ایم کسانی فرار مالیاتی دارند که فاقد پرونده مالیاتی در سازمان امور مالیاتی هستند. تمامی مودیان صنفی در سازمان امور مالیاتی دارای شناسنامه بوده و سازمان بهتر است به دنبال فرارهای مالیاتی باشد.

اقتصاد توصیه‌ ای برای مالیات‌ بگیران

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران ضمن گلایه از اظهارات مسئولان سازمان امور مالیاتی در خصوص عدم همکاری اتاق اصناف با این سازمان اظهار کرد: از سازمان مالیاتی درخواست می‌کنیم دلایل مشخص و قانونی خود را در خصوص عدم همکاری اتاق اصناف بیان کند و تقاضا داریم که از اصناف استفاده ابزاری نکنند.

ابراهیم درستی افزود: ما سه میلیون واحد صنفی داریم که اسم و شغل آنها مشخص است و مالیات هم می‌دهند. بر این اساس بارها اعلام کرده‌ایم کسانی فرار مالیاتی دارند که فاقد پرونده مالیاتی در سازمان امور مالیاتی هستند. تمامی مودیان صنفی در سازمان امور مالیاتی دارای شناسنامه بوده و سازمان بهتر است به دنبال فرارهای مالیاتی باشد؛ چراکه فعالیت مالیاتی اصناف شفاف است و هر ساله مالیات خود را پرداخت می‌کنند.

نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی با اشاره به مکاتبه دادستان کل کشور با وزیر اقتصاد و دارایی و انتقاد از عملکرد ممیزان و عدم شفافیت هیات‌های حل اختلاف، تاکید کرد: ما سال‌هاست که می‌گوییم برخورد ممیزان مالیاتی با مودیان صنفی تحکمی و آمرانه است و در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی اظهارات مودی صنفی لحاظ نمی‌شود و یک طرفه برخورد می‌کنند. حال مکاتبه حجت‌الاسلام منتظری، دادستان کل کشور مهر تاییدی بر این موضوع است و امیدواریم سازمان امور مالیاتی طبق قانون در بررسی عملکرد مالیاتی سال ۱۳۹۸ مودیان، نسبت به حذف تشخیص مالیات به صورت علی الراس اقدام و جایگزینی شیوه رسیدگی مبتنی بر دلایل و شواهد را اجرایی کند و در راستای شفافیت گام بردارد.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران بیان کرد: اگر بنا بر عدم همکاری و شفافیت باشد این سازمان امور مالیاتی است که که هیچگونه مستند دقیقی به اتاق اصناف در خصوص میزان درآمد مشمول مالیات قطعی شده مودیان صنفی را ارائه نمی‌کند و برای اتاق اصناف مشخص نیست که سهم اتاق اصناف موضوع تبصره ۲ ماده ۱۸۶ ق.م.م چه میزان است و کجا می‌رود.

وی با طرح این سوال که مبنای قانونی بررسی تراکنش‌های بانکی مودیان صنفی قبل از اصلاحیه ۹۴/۰۴/۳۱ توسط سازمان امور مالیاتی چیست؟ افزود: مستند به ماده ۱۵۲ ق.م.م قبل از اصلاحیه ۹۴/۰۴/۳۱ تراکنش بانکی جزو هیچ یک از موارد هفت گانه موثر در تعیین درآمد مشمول مالیات مرقوم در ماده مذکور نیست.

درستی در پایان با اشاره به تعطیلی و رکود ناشی از کرونا در اصناف بیان کرد: متاسفانه در شرایط رکود اقتصادی شاهد دریافت مالیات همراه با افزایش توسط سازمان امور مالیاتی بودیم. از مسئولان سازمان امور مالیاتی درخواست می‌کنیم که از اصناف استفاده ابزاری نکنند و با قبول ایرادات، در راستای تحقق عدالت مالیاتی و ارتقای سطح رضایتمندی مودیان گام بردارند.

 

 

منبع: ایسنا
  • ناشناس ارسالی در

    دیدگاه آقای درستی درست است است،اکثر ممیزین مالیاتی بیسواد،وبی ادب هستند وعموما اهل رشوه،بطور کلی سیستم مالیاتی آلوده است،قوه قضائیه ودستگاههای نظارتی بطور راندم درآمدهای مامورین مالیاتی را رسیدگی کنند،ودر نهایت دلیل تعطیلی اکثر شرکتها ماموران دون پایه یعنی ممیز ین همراه با دیگر مامورین و مسولین سازمان امور مالیاتی می باشند

ارسال نظر