|
کدخبر: 123281

قیمت جهانی طلا (۹۹/۰۶/۲۷)

در حالی که پس از ترسیم یک تصویر مثبت از روند ترمیم اقتصادی توسط فدرال رزرو ارزش دلار تقویت شده است، قیمت طلا امروز شاهد افت بیش از یک درصدی بود.

اقتصاد قیمت جهانی طلا (۹۹/۰۶/۲۷)

در حالی که پس از ترسیم یک تصویر مثبت از روند ترمیم اقتصادی توسط فدرال رزرو ارزش دلار تقویت شده است، قیمت طلا امروز شاهد افت بیش از یک درصدی بود. بانک مرکزی امریکا در عین حال از ارسال سیگنالی مشخص در مورد اقدامات محرک اقتصادی بیشتر که می‌توانست سبب رشد قیمت طلا شود خودداری کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۰۵ درصد کاهش به ۱۹۳۸ دلار و ۷۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر نیز با ۱.۲۲ درصد کاهش به ۱۹۴۶ دلار و ۴۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «سرمایه‌گذاران در منطقه آسیا-پاسیفیک احتمالا از نتیجه نشست فدرال رزرو چندان راضی نیستند زیرا بانک مرکزی امریکا ظاهرا تمایلی برای اقدامات محرک مالی بیشتر ندارد... این مسئله سبب رشد ارزش دلار و تضعیف قیمت طلا شده است.»

فدرال رزرو روز چهارشنبه این سیگنال را به بازارها ارسال کرد که انتظار دارد ترمیم اقتصاد امریکا از بحران کرونا سرعت بگیرد و نرخ بیکاری سریعتر از پیش‌بینی ماه ژوئن این بانک پایین بیاید.

پس از اعلام موضع فدرال رزرو، شاخص ارزش دلار به بالاترین رقم بیش از یک هفته گذشته رسید و موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که با ارزهای غیردلاری خرید می‌کنند.

اما عاملی که مانع از افت بیشتری قیمت طلا شد، وعده بانک مرکزی امریکا مبنی بر حفظ نرخ بهره در نزدیکی صفر تا زمان رسیدن نرخ تورم به بالای ۲ درصد بود.

کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا می‌شود. ضمن اینکه در وضعیت رشد تورم بازار طلا محلی امن برای سرمایه‌گذاران به شمار می‌رود. در همین حال، آمارهای دولت امریکا نشان می‌دهد که میزان مصرف در ماه اوت کمتر شده و این به معنای توقف روند ترمیم اقتصادی است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

ارسال نظر