|
کدخبر: 122303

پیش بینی بورس فردا (۹۹/۰۶/۲۴) / بازار مثبت می شود؟

با وجود اینکه بازار سهام امروز شروعی سبز داشت اما با فشار عرضه روبه‌رو شد و ۵۵۰۰ واحد افت کرد. برخی معتقدند که حمایت‌ها و وعده‌های مجلس و شورای‌عالی بورس هنوز عملی نشده است. آیا حقوقی‌ها از بازار حمایت می‌کنند و روند بازار فردا مثبت خواهد شد؟

اقتصاد پیش بینی بورس فردا (۹۹/۰۶/۲۴) / بازار مثبت می شود؟

محمدعلی حقانی نسب، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به جلسه امروز مجلس، گفت: گویا قرار است از فردا منابع صندوق توسعه ملی به صندوق ثبات بازار سرمایه انتقال پیدا کند. اگر چنین شود، احتمالا حمایت‌ها و بازارگردنی‌ها از فردا تاثیر خود را بر بورس می‌گذارد.

او درباره روند بازار این هفته، بیان کرد: روز شنبه تاثیر روانی اخبار حمایت از بازار سرمایه بروز و روند بازار را مثبت کرد اما روز یکشنبه حقیقی‌ها منتظر حمایت پرقدرت بودند اما اجرایی نشد و برخی شایعه‌ها نیز جو بی‌اعتماد بازار را تشدید کرد. فرآیند تصمیمات شورای‌عالی بورس برای حمایت از بازار سهام زمان‌بر است و به نظرم اگر حمایتی در کار باشد باید کمی منتظر ماند.

او با اشاره به منفی شدن بورس پس از یک روز مثبت، گفت: حمایت از بازار فقط در غالب چند سهم اعمال می‌شود. برای همین غالب بازار منفی است. اما چند سهم شاخص‌ساز حمایت می‌شوند و شاخص مثبت می‌شوند، در صورتی که اگر قرار است حمایتی صورت گیرد اول باید جسورانه و پرقدرت باشد، دوم در حالت مثبت بازار اعمال شود و سوم همه‌گیر باشد و نسبت به چند سهم اعمال نشود.

وی در رابطه با مختصات بازار سهام، اظهارکرد: بازار سهام ما مختصاتی توده‌وار دارد و متولیان امر باید از عواملی که صف‌نشینی را تشدید می‌کند پرهیز کنند. متولیان باید بدانند این بی‌اعتمادی در بازار ایجاد شده و دست رنج همین مسئولان است. دیروز با وجود مثبت بودن بازار، شاخص هم‌وزن منفی بود و این نشان‌دهنده منفی بودن بیشتر شرکت‌ها در بازار سهام است و این موضوع باعث افزایش عرضه در بازار خواهد شد.

منبع: تجارت نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    تا میلیون واحد سقوط میکنه

  • گمنام ارسالی در

    مسخرشو در اوردین

  • حسین ارسالی در

    راست میفرمایی همه بی اعتمادی را مسئولین دم دمی مزاج ایجاد کردند چون حرفشون با عمل شون یکی نیست فریبکاری در مغایرت کلام شون مشهوده خدا هدایت شون کنه.

ارسال نظر