|
کدخبر: 113335

قیمت طلا در آینده چه می‌شود؟

روزهای اخیر رشد قابل توجه نرخ طلا در بازارهای جهانی سبب شد سکه بار دیگر به کانال ۱۱ میلیون تومن بازگردد.

اقتصاد قیمت طلا در آینده چه می‌شود؟

کشتی‌ارای، نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر در خصوص وضعیت بازار طلا تاکید کرد: بازار وضعیتی عادی دارد، این روزها نه با فشار تقاضا روبه‌رو هستیم و نه با فشار عرضه، خرید و فروش طبق روال عادی صورت می‌گیرد اما کسی طلای مصرفی و مصنوعات نمی‌خرد.

این فعال صنفی تاکید کرد: سیگنالی که ثابت می‌کند وضعیت در بازار عادی است، حباب سکه تمام بهار آزادی است. این حباب نه کوچک شده است و نه بزرگ پس روشن می‌کند بازار نه با فشار تقاضا روبه‌روست و نه با فشار عرضه در نتیجه وضعیت بازار عادی است و اغلب فراد حاضر نیز به قصد سرمایه‌گذاری نسبت به خرید طلا اقدام می‌کنند.

کشتی‌ارای در پاسخ به این سئوال که آینده بازار طلا را چگونه می‌بینید؟ گفت: نرخ سکه تحت تاثیر دو عامل اصلی است، بهای ارز و نرخ طلا در بازارهای جهانی. به نظر می‌رسد تحت تاثیر نااطمینانی‌های رخ داده در بازارهای جهانی از یک سو و رشد منفی اقتصاد جهانی و تضعیف دلار در جهان از سوی دیگر به زودی سد مقاومتی نرخ طلا در بازارهای جهانی شکسته شود و هر اونس طلا به قیمتی بیشتر از دو هزار دلار برسد. وی گفت: چشم‌انداز بازار جهانی نشان می‌دهد قیمت‌ها در ایران نیز می‌تواند روندی افزایشی را داشته باشد. همان طور که در روزهای اخیر رشد قابل توجه نرخ در بازارهای جهانی سبب شد سکه بار دیگر به کانال ۱۱ میلیون تومن بازگردد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر