کدخبر: 106998

مشکلات تولیدکنندگان پوشاک برای گرفتن تسهیلات چیست؟

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان پوشاک با بیان اینکه دولت مدام از وعده‌های مختلف برای کمک به واحدهای تولیدی در دوره کرونا صحبت می‌کند، گفت: وقتی برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک‌ها می‌رویم می‌گویند چه تسهیلاتی؟ بروید از رئیس‌جمهوری بگیرید.

اقتصاد مشکلات تولیدکنندگان پوشاک برای گرفتن تسهیلات چیست؟

مجید افتخاری با اشاره به اینکه تعطیلی بازار فروش پوشاک در اسفند و فروردین ماه باعث شده تا بخشی از مواد اولیه واحدهای تولیدی در انبارها مانده و تولید‌کننده بتواند امروز با استفاده از آنها فعالیت خود را ادامه دهد، افزود: به نظر می‌رسد بحران اصلی تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی در اول مهرماه آغاز خواهد شد چرا که تولیدکنندگان در آن مقطع برای تولید پوشاک زمستان مواد اولیه در اختیار ندارند.

وی با بیان اینکه عمده تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی از کشور چین تامین می‌شود، گفت: ممنوعیت‌های سفر به این کشور عاملی شده تا نتوانیم بخشی از مواد اولیه خود را تامین کنیم.

این عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان پوشاک با اعلام اینکه متاسفانه ما امروز با دو دولت در کشور روبه‌رو هستیم، افزود: نخست دولتی لسانی که فقط وعده می‌دهد دوم دولت واقعی هیچ کدام از این وعده‌ها را اجرایی نمی‌کند.

وی با بیان اینکه مدام از وعده‌های مختلف برای کمک به واحدهای تولیدی صحبت می‌شود، تصریح کرد: اما در عمل هیچ خبری از کمک به واحدهای تولیدی نیست رئیس‌جمهوری چندین بار اعلام کرد به ازای هر اشتغال از دست رفته در دوران کرونا کمک مالی به واحدهای تولیدی پرداخت می‌شود اما متأسفانه یک ریال هم به واحدها پرداخت نشده از آن طرف بانک‌ها نفس تولیدکنندگان را گرفته و مدام در پی دریافت مطالبات خود هستند.

افتخاری در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به صحبت‌های اخیر سرپرست وزارت صنعت مبنی بر اینکه بانک‌ها باید همکاری لازم را با تولیدکنندگان در باز پرداخت تسهیلات داشته باشند، گفت: بانک‌ها حرف رئیس‌جمهوری را اجرایی نمی‌کنند چه برسد به سرپرست وزارت صنعت. وقتی برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک‌ها می‌رویم می‌گویند چه تسهیلاتی؟ بروید از رئیس‌جمهوری بگیرید.

منبع: تسنیم

ارسال نظر