|
کدخبر: 144212

در گفت‌وگوی گسترش‌ نیوز با رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی مطرح شد:

بهترین جا برای شکایت از تعمیرکاران موبایل

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی گفت: سعی می‌شود که شکایت ‌ّها در اتحادیه، حل و فصل شود؛ در غیر این صورت بر حجم کار دادگاه‌ها افزوده می‌شود و شاکی هم ممکن است به حق و حقوق خود نرسد.

اصناف بهترین جا برای شکایت از تعمیرکاران موبایل

اگر متخصص تعمیر موبایل باشید و بخواهید پروانه فعالیت بگیرید باید به کدام اتحادیه صنفی مراجعه کنید؟ اگر مشتری باشید و متوجه شوید که فلان تعمیرکار به جای قطعه اصل از نوع غیراصل و تقلبی استفاده کرده است یا از قیمت تعمیرکار ناراضی باشید باید نزد کدام اتحادیه شکایت کنید؟ گرانی شدید قیمت موبایل و کالاهای ارتباطی دیگر، حجم مراجعات به تعمیرکاران را افزایش داده است. در این شرایط آمار نارضایتی‌ها و اختلافات بیشتر می‌شود اما تداخل صنفی باعث شده است که پاسخ دادن به این گفته شده آسان نباشد. برای بررسی بیشتر موضوع با گسترش ‌نیوز همراه باشید.

علی-محبی

همه واحدها از ما مجوز نگرفته‌ اند

مهدی محبی، رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی اظهار در این زمینه اظهارکرد: «همه تعمیرکاران موبایل قاعدتا باید عضو این اتحادیه باشند اما این گونه نیست چون بعضی مراکز به دلیل تداخلی صنفی میان ما و اتحادیه تعمیرکاران و فروشندگان صوتی و تصویری؛ ممکن است مجوز فعالیت خود را از این اتحادیه گرفته باشند. به اعتقاد ما اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابرانی، حق برخورد قانونی با واحدهای غیرعضو این اتحادیه را دارد اما چون فعلاً سازمان صمت، تکلیف تداخل صنفی را مشخص نکرده است نمی‌توان این کار را انجام داد».

همچنان مقاومت می‌ شود

وی در تشریح دلیل وجود این تداخل صنفی گفت: «در حال ‌حاضر بیشتر ارتباطات با تلفن همراه انجام می‌شود نه موبایل. قبل از پیدایش اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، تشکلی به نام مجمع تولیدی و توزیعی فعالیت می‌کرده است. ما در زمینه تولید فعالیت می‌کردیم و اتحادیه صوتی و تصویری در زمینه توزیع کار می‌کرد. این بخش از کار در آن مقطع به اتحادیه صوتی و تصویری واگذار شد. اکنون بیش از ۱۵ سال از تاسیس اتحادیه مخابراتی می‌گذرد اما همچنان مقاومت می‌شود و حوزه فروش به یک اتحادیه واگذار نمی‌شود تا کار به نحو بهتری انجام شود».

به این ترتیب مشتری ناراضی از تعمیرکار باید ببینید که مجوز واحد صنفی را کدام اتحادیه صادر کرده است و مطابق مجوز به اتحادیه مربوطه مراجعه کرد.

سعی می‌کنیم مورد را در اتحادیه حل کنیم

مهدی محبی درباره نحوه برخورد با تعمیرکاران قاصر، خاطی و متخلف گفت: «اگر شکایت شود رای کارشناس هرچه که باشد به اجرا گذاشته می‌شود. اگر شکایت نشود رای صادره به سازمان صنعت، معدن و تجارت می‌رود و از آنجا به سازمان تعزیرات ارسال می‌شود. سعی می‌شود که مورد و پرونده در اتحادیه حل و فصل شود؛ در غیر این صورت بر حجم کار دادگاه‌ها افزوده می‌شود. از طرف دیگر شاکی ممکن است به حق خود نرسد زیرا به عنوان مثال مغازه‌داری که موعد اجاره قراردادش نزدیک است ممکن است مورد را به قبول معروف گردن نگیرد زیرا می‌داند که به زودی از مغازه کنونی می‌رود و پرونده خود به خود مختومه می‌شود. مالک مغازه هم مسئولیت قانونی ندارد. قانون ما مشکلات زیادی دارد چون در چارچوب قانون فعلی مردم ممکن است به حق و حقوق خود نرسند».

روزانه حدود ۲۰ شکایت به ‌دست اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی می‌رسد. مهدی محبی ضمن بیان این موضوع گفت: گرانی مراجعه به تعمیرکار را افزایش داده است. مردم برای گزارش شکایات و نارضایتی‌های خود از تعمیرکاران می‌تواند با شماره ۶۶۷۶۳۰۳۵ تماس بگیرند. نرخنامه خدمات مختلف همکاران در سایت اتحادیه موجوداست. مردم می‌توانند با مراجعه به سایت به فهرست تعمیرکاران مجاز در مناطق مختلف شهر تهران دسترسی داشته باشند. در ادامه نرخنامه مصوب اتحادیه را مشاهده می‌کنید.

  • ناشناس ارسالی در

    کو نرخنامه؟

ارسال نظر