|
کدخبر: 139857

مرغ ارزان قیمت در راه است؛ منتظر باشید

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰ روز آینده با تدابیر صورت گرفته نرخ مرغ در بازار آزاد کاهش یابد و با نرخ مصوب یکی شود.

اصناف مرغ ارزان قیمت در راه است؛ منتظر باشید

مهدی یوسف خانی افزود: درحال‌حاضر نرخ مصوب مرغ گرم به ازای هرکیلوگرم ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است در حالی قیمت‌ها در بازار آزاد بالاتر از این حرف هاست.

وی اظهارکرد: مرغ تنظیم بازاری به نرخ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان از ۱۰ روز پیش علاوه بر میادین میوه و تره بار در واحدهای صنفی سطح شهر هم در حال عرضه است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی گفت: این اقدام ضمن کاهش قیمت‌ها باعث شده صف‌های خرید مرغ در غرف میادین میوه و تره بار نیز کمتر شود.

وی با اشاره به این خبر که نرخ هرکیلوگرم مرغ تا مرز ۳۶ هزار تومان هم پیش رفته بود، افزود: عرضه مرغ تنظیم بازاری باعث شده نرخ مرغ در بازار تا مرز ۲۵ هزار تومان کاهش پیدا کند.

یوسف خانی بیان کرد: نرخ مرغ گرم هر روز نسبت به روز قبل در بازار رو به کاهش است و علت این کاهش هم عرضه همین مرغ‌های تنظیم بازاری است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی در پاسخ به سئوالی که پرسیده شد «بیشتر فروشگاه مرغ را قطعه بندی و با قیمت‌های بالا عرضه می‌کنند آیا این اقدام به نوعی دورن زدن مصوبات دولت و تخلف محسوب نمی‌شود»، گفت: قطعه بندی مرغ خیلی نرخ مشخصی ندارد به همین دلیل برخی‌ها مرغ را قطعه بندی با قیمت‌های بالاتری عرضه می‌کنند که به نوعی تخلف است.

وی افزود: این اتفاق هم در میادین میوه و تره بار و هم در واحدهای صنفی می‌افتد از اینرو ضرورت دارد حوزه‌های بازرسی و نظارت این موضوع را کنترل کنند.

یوسف خانی بیان کرد: مرغ تنظیم بازاری نه تنها در شهر تهران بلکه در سطح استان تهران هم در حال عرضه است.

وی ضمن اشاره به اینکه مرغ تنظیم بازاری به اندازه‌ای نیست که در تمامی واحدهای صنفی و فروشگاه عرضه شود، گفت: خوشبختانه عرضه این مرغ در ۷۰ درصد غرف میادین میوه و تره بار شهرداری و واحدهای صنفی شهر و استان در حال انجام است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی افزود: هدف توزیع مرغ تنظیم بازاری رسیدن نرخ مرغ در بازار آزاد به نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.

وی یادآورشد: درحال‌حاضر نرخ مرغ در بازار آزاد بالاتر از نرخ مصوب است از اینرو پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰ روز آینده با ادامه توزیع مرغ تنظیم بازاری نرخ مرغ در بازار آزاد با نرخ مصوب یکی شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر