|
کدخبر: 125385

مشکل بزرگ نانوایی‌ ها حل شد

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران گفت: به دلیل آنکه شرکت توزیع‌کننده آرد دولتی حاضر به حمل کیسه‌های آرد با نرخ قبل نبود، روند توزیع آرد در تهران برای چند روز مختل شد که با افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل توزیع آرد دوباره به حالت قبل برگشت.

اصناف مشکل بزرگ نانوایی‌ ها حل شد

بیژن نوروز مقدم رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران درباره مشکل کمبود یا نبود آرد در برخی از نانوایی‌های دولتی پز اظهار کرد: شرکت حمل‌ونقل خلیج‌فارس که مسئولت توزیع آرد بین نانوایی‌های سنتی دولتی پز را بر عهده دارد از حدود یک ماه پیش اعلام کرده بود به دلیل افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل نظیر روغن، لاستیک و مزد کارگر، نمیتواند کیسه‌های آرد را با قیمت‌های قبل به نانوایایی‌ها حمل کند و خواستار افزایش قیمت کرایه‌ها شد اما با توجه به اینکه قیمت نان در امسال گران نشده امکان افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل وجود نداشت.

وی افزود: با وجود اینکه هزینه‌های تولید نان از جمله مزد کارگری در امسال افزایش یافته است اما با وجود درخواست اتحادیه نانوایان و ارائه آنالیز قیمت به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان و طرح موضوع در کارگروه تنظیم بازار، بعد از گذشت ۲ ماه تغییری در نرخ نان صورت نگرفته است.

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران ادامه داد: شرکت حمل‌ونقل خلیج‌فارس به دلیل عدم افزایش نرخ کرایه، حمل آرد را به نانوایی‌ها متوقف کرد به همین منظور نانوایی‌های تهران برای چند روز با مشکل تهیه آرد مواجه بودند اما برای اینکه مشکلی ایجاد نشود، نانوایان سعی کردند به یکدیگر آرد قرض دهند در عین حال برخی از آنها نتوانستند این آرد را تهیه کنند.

نرخ کرایه حمل آرد افزایش یافت

وی تصریح کرد: با وجود انتظار اتحادیه برای تعیین نرخ نان بر اساس هزینه‌های تولید اما نرخ جدیدی به ما اعلام نشد با این وجود موافقت کردیم که کرایه حمل هر کیسه آرد ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان افزایش یابد.

نوروز مقدم گفت: بر این اساس آردی که از کارخانه‌های آرد تهران به نانوایان تحویل داده می‌شود از ۱۵۰۰ تومان به ۲۲۰۰ تومان و تحویل آرد از کارخانه‌های کرج از ۱۵۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان افزایش یافت.

وی اظهارکرد: بر این اساس مشکل حمل آرد نانوایی‌های تهران حل شده و دوباره روند تولید نان به حالت قبل برگشته است.

نوروز مقدم گفت: این افزایش هزینه حمل آرد منجر به تحمیل هزینه جدید به واحد‌های نانوایی شده است و انتظار می‌رود که استانداری و شرکت بازرگانی دولتی این افزایش هزینه حمل‌ونقل را برای نانوایی‌ها دولتی پز جبران کنند.

 

منبع: تسنیم
  • علی ارسالی در

    چرا دروغ میگید ۲۰روزه پول ریختم حساب هنوز ارد نیومده کمتر سر مردمو کلاه بزارید ارد شده کیسه ای۱۶۰هزارتومان اونم باز گیر نمیاد

ارسال نظر