کدخبر: 107376

عامل اصلی افزایش قیمت مرغ در بازار

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: افزایش قیمت گوشت مرغ حاصل زیان مرغداران در ماه‌های گذشته به دلیل کمبود نهاده دامی در بازار است.

اصناف عامل اصلی افزایش قیمت مرغ در بازار

محمد رشیدی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در خصوص کنترل بازار گوشت مرغ با استفاده از قیمت مصوب، گفت: هر نوع بازاری تابع تقاضا و سیاست‌گذاری است و از دستور تبعیت نمی‌کند، نباید با بازارها به صورت دستوری برخود شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید تقاضای موجود بازار سنجیده، سیسات‌گذاری لازم اعمال و در صورت نیاز از تولید حمایت شود، ادامه داد: درحال‌حاضر لازم است تا از تولیدکننده گوشت مرغ حمایت کنیم، مرغداران طی ماه‌های گذشته زیان بسیار زیادی را تحمل کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت گوشت مرغ حاصل زیان مرغداران در ماه‌های گذشته به دلیل کمبود نهاده در بازار است، تصریح کرد: این احتمال وجود دارد که طی ماه‌های آینده شاهد افزایش قیمت گوشت قرمز نیز باشیم بنابراین باید از اکنون دامداران مورد حمایت قرار بگیرند.

رشیدی، اضافه کرد: بعد از پایان دوران قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا، تقاضا در بازار گوشت مرغ در حالی افزایش پیدا کرد که با کاهش تولید مواجه بودیم.

وی با تاکید بر اینکه می‌توان با حمایت از مرغداران و دامداران هزینه تولید آنها را کاهش دهیم، عنوان کرد: برای رسیدن به قیمت ۱۵ هزار تومانی مصوب گوشت مرغ لازم است تا از مرغدارن حمایت کنیم.

 

 

منبع: خانه ملت
 • ناشناس ارسالی در

  دولت ازقبل باید کمبود نهاده های دامی را پیش بینی می کردکه الان مردم تاوانش را ندهند چه کسی کوتاهی کرده ؟

 • یک ایرانی ارسالی در

  تا کی فقط حرف وحرف باشد تا کی گرانی ایا مجلس اینده میتواند کاری کند ؟

 • ناشناس ارسالی در

  تا کی باید ما تحمل این گرانی را بپزیرم ما قدرت خرید نداریم چه گونه باید شکم خودمونو سیر کنیم کمی به فکر مردم باشین زندگی خیلی سخت شده

 • ناشناس ارسالی در

  اخه این بودحمایت ازمستضعفان به خداقدرت خریدوپرداخت اجاره خونه روندارم کی به دادمامیرسه کی اخه چرامجلس کاری نمیگنه ای خدا

 • ناشناس ارسالی در

  فقط قبل از انتخابات وعده می دهند انتخابات که تمام شد همه وعده ها میره تو صندوق، دوباره دم انتخابات باز روز از نو روزی از نو،
  دو ماه پیش مرغ 8700 بود جوجه ها رو کردن زیر خاک، هیچکس هم صداش در نیومد، الان دلیل دفن جوجه های یک روزه مشخص شد، آقای نماینده اگر برای مردم میخواهید کاری بکنید بروید سر وقت این آدمها که دانسته و تعمدا جوجه ها رو سر به نیست کردن تا اینگونه قیمتها افزایش یافته و خون مردم را در شیشه کنند.
  چه شد آن قول و قرارها قبل از انتخابات، ترامپ به تنهایی نمیتواند کاری بکند ریشه همه مشکلات ما مدیران و نمایندگان نالایق هستند.

ارسال نظر