|

بخوانید :

کدخبر: 231512

پیش بینی جذاب از بورس در هفته آینده

بازار سهام در جریان هفته دوم دی تحت تاثیر از نوسانات دلار و مذاکرات روند نزولی داشت. کارشناسان بازار سهام انتظار دارند در هفته آینده روند معاملات بهبود یابد.

بازار سهام در معاملات هفته دوم دی روند نسبتا با ثباتی را پشت سر گذاشت اما در نهایت با نزول شاخص همراه بود. شاخص کل بازار در پایان معاملات چهارشنبه ۱۵ دی به کانال یک میلیون و ۳۶۳ هزار واحد رسید.

شاخص کل در معاملات روز چهارشنبه درصورتی با ۲۹۴ واحد مثبت کار خود را پایان داد که شاخص هم‌وزن با  ۵۱۱ واحد کاهش همراه بود.

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سهام انتظار بازار برای کاهش قیمت دلار را یکی از دلایل زوند نزولی بورس در این هفته دانست.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سایر متغیرهای اثرگذار تغییرات چندانی نداشتند، انتظار کاهش قیمت دلار و مساله اصلاحات بودجه را از عوامل نزولی بازار در هفته دوم دی معرفی کرد.

رضایتی پیش‌بینی کرد که بازار هفته آینده به روند قیمت دلار بستگی دارد. او در ادامه توضیح داد که اگر قیمت دلار در همین کانال باقی بماند و تغییرات زیادی نداشته باشد، احتمالا روند معاملات بهبود پیدا کند.

بورس هفته آینده بهتر می‌شود؟

مهدی رضایی در پایان گفت: از آن جایی که انتظار کاهش زیادی در قیمت دلار برای هفته آینده وجود ندارد، انتظار می‌رود بازار با روند بهتری همراه باشد اما صعود چندانی نخواهد داشت.

خبری‌زاد در رابطه با تزریق پول از صندوق تثبیت به بورس گفت: هنوز وعده‌های تزریق پول از صندوق تثبیت به بازار سهام عملی نشده و به نظرم اگر پول صندوق تثبیت به بازار تزریق می‌شد بورس جان می‌گرفت.

محمد خبری‌زاد کارشناس بازار سهام در هیمن رابطه گفت: «این روزها بورس مثل یک ماشین بدون استارت است که برای روشن شدن و حرکت باید هلش داد. خبری‌زاد عقیده دارد با تزریق حدود هزار میلیارد تومان می‌توان بورس را حرکت داد.»

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...