کدخبر: 64581

پیشنهاد یک نماینده مجلس برای رفع نیاز بازار خودرو

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه هیچگونه ارزی برای خودروهای مناطق آزاد که بیش از هشت سال از تردد آنها در این مناطق گذشته، از ایران خارج نمی‌شود گفت: با اجرای این کار هم نیازهای بازار خودرو مرتفع شده و هم سوداگری حذف می‌شود.

گسترش نیوز: محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره واردات خودرو از مناطق آزاد گفت: این موضوع پیشنهاد بنده به دولت بوده و به نظر می‌رسد با استقبال برخی مدیران قرار گرفته است.

khodrokarkarde.jpg

وی افزود: خودروهایی که در مناطق آزاد وجود دارد که با هر کارکردی باید بعد از هشت سال از رده خارج شده و اسقاط شوند این در حالی است که تعداد زیادی از آنها در حد صفر کیلومتر بوده و یا کارکرد کمی دارند و وقتی ارز آنها در طول سال‌های گذشته پرداخت شده است چرا باید اسقاط شوند؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: می‌توانیم با واردات این خودروها ضمن مرتفع کردن نیازهای بازار خودرو، قیمت را کاهش داده و از سوداگری موجود در این بازار بکاهیم.

منصوری گفت: فقط سه منطقه آزاد در کشور وجود دارد که خودروهای موجود در آن به مرحله اسقاط خودروهای در حال تردد در آنجا رسیده است و وقتی مدیر مناطق آزاد کشور از این طرح حمایت کرده نشان دهنده آن است که این طرح قابلیت اجرا دارد.

وی اظهار داشت: به هیچ وجه ارزی از کشور برای واردات این خودروها خارج نمی‌شود که در شرایط فعلی نگران این موضوع باشیم.

 

منبع: فارس

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها  

+3 #1 علی اصغر سهرابفر 1398-06-20 09:52
بنام خداوند يكتا
با احترام ،‌ متاسفانه بدليل خيانت به ملت و كشور بايد در مجلس را گل گرفت تا شايد وضعيت كشور بهتر شود!
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید