کدخبر: 86155

چگونه کرونا به ۲ مرد قمی منتقل شد؟

تصمیمی در خصوص قرنطینه شدن شهر قم تاکنون از سوی مسئولان گرفته نشده است.

گسترش‌نیوز: دو روز بعد از این که دانشجویان ووهان در ایران از قرنطینه بیرون آمدند و نامه سلامت آنها تایید شد، چند کیلومتر آن سوتر دو مرد در بیمارستان کامکار قم به دلیل ابتلا به کروناویروس جدید بستری شدند.

یکی از کادر پزشکی بیمارستان کامکار چنین گفت: این دو مرد ساکن شهر قم که مبتلا به کروناویروس شده اند، در دو منطقه مختلف شهر ساکن بودند که آزمایشات تکمیلی برای تشخیص نهایی ابتلا این دو نفر به کرونا ویروس جدید صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه هنوز هیچ فوتی از طریق کرونا ویروس جدید در ایران گزارش نشده است بیان کرد: علائم ویروس کرونا و آنفولانزا بسیار شبیه به هم هستند. این دو بیماری وقتی از یکدیگر تفکیک می‌شوند که مسافری از چین داشته باشید یا به چین سفر کرده باشید. ممکن است فردی با علائم سردرد، سرفه، تنگی نفس در قم فوت شده باشند اما به دلیل آنفولانزا فوت کرده‌اند و هیچ گزارش فوتی به دلیل ویروس کرونا جدید تاکنون در ایران اعلام نشده است نداشتیم.

در ادامه افزود: احتمال دارد توریست هایی که از چین به قم سفر کرده‌اند ناقل این بیماری باشند. تیم وزارت بهداشت از روز گذشته بعد از ظهر در قم مستقر شده و هنوز به تهران بازنگشته‌اند. دو مورد مبتلا به کرونا ویروس، خانواده و اطرافیانشان معاینه شده‌اند و نمونه‌های این افراد به آزمایشگاه‌های مخصوص ارسال شده است. تاکنون شرایط شهر قم آنچنان بحرانی نیست که تصمیم بر محدودیت تردد و وضعیت قرنطینه گرفته شود.

منبع: رکنا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید