|
کدخبر: 89112

برگزاری لیگ فوتسال ۹۹ پس از جام جهانی؟

با توجه تراکم برنامه‌های تیم ملی فوتسال در تابستان ۹۹، سازمان لیگ چاره‌ای جز شروع فصل جدید لیگ برتر فوتسال پس از جام جهانی ۲۰۲۰ ندارد.

گسترش‌نیوز: با به تعویق افتادن مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا به دلیل شیوع بیماری کرونا، اخباری مبنی بر برگزاری این مسابقات در نیمه دوم مرداد ماه سال ۹۹ و در تاریخی که قرار بود بازی‌های جام باشگاه‌های فوتسال آسیا برگزار شود به گوش می‌رسد.

از سوی دیگر مسابقات جام جهانی فوتسال نیز قرار است نیمه دوم شهریورماه و نیمه اول مهرماه ۹۹ در لیتوانی برگزار شود. در این شرایط به نظر می‌رسد سازمان لیگ فوتسال چاره‌ای جز برگزاری بازی‌های فصل آینده لیگ برتر پس از جام جهانی ۲۰۲۰ ندارد.

در حالی که هنوز تکلیف قهرمان لیگ برتر ۹۸ مشخص نشده احتمالا بازی فینال این رقابتها در نیمه دوم فروردین ماه۹۹ برگزار شود. با این تفاسیر طبق روال قبلی تیم‌ها به استراحتی چند ماهه می‌رفتند تا از تیر یا مرداد فصل جدید بازی‌ها شروع شود اما حالا که قرار است بازی‌های فوتسال قهرمانی آسیا از مرداد ماه آغاز شود قطعا تمرینات تیم ملی از اوایل تیرماه استارت می‌خورد و ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال به هیچ عنوان موافق برگزاری بازی‌های لیگ نخواهد بود.

ضمن اینکه فاصله کم تا بازی فینال و شروع بازی‌ها در خرداماه نیز مورد قبول تیم‌ها نیست.از سوی دیگر پس از بازی‌های فوتسال قهرمانی آسیا نیز جام جهانی برگزار می‌شود که قطعا در این فاصله نیز اردوهای تیم ملی برگزار خواهد شد یعنی فوتسل ما از اوایل تیرماه تا نیمه اول مهرماه درگیر بازی‌های ملی خواهد بود و تازه در نیمه دوم مهرماه است که سازمان لیگ این فرصت را دارد تا فصل جدید لیگ برتر را برگزار کند. با توجه به برگزاری جام باشگاه‌های فوتسال آسیا در آذرماه و همچنین احتمال ادامه بازی‌های لیگ به شیوه پلی‌آف، به طور قطع لیگ ۹۹ نیز در پایان این سال به اتمام نمی‌رسد و قهرمان بازی‌ها در سال ۱۴۰۰ مشخص خواهد شد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر