|
کدخبر: 84943

دیدار الاهلی-استقلال‌ در مدرن‌ترین استادیوم کویت

بازی حساس الاهلی عربستان- استقلال ایران دوشنبه هفته آینده در کویت برگزار می‌شود.

گسترش‌‌نیوز: نماینده عربستان شهر کویت (پایتخت کشور کویت) را به عنوان محل میزبانی دیدار خودش با استقلال به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کرده است. ظاهراً نماینده سعودی خیلی برای حضور تماشاگرانش تدارک دیده، چون بزرگ‌ترین استادیوم کویت را برای میزبانی تیمش از آبی‌پوشان ایرانی انتخاب کرده است. البته بدون شک فدراسیون فوتبال کویت هم حمایت‌های خاص خود را از الاهلی دریغ نخواهد کرد و کمک‌حال الاهلی می‌شود، ولی حتی با وجود کمک احتمالی کویتی‌ها، استقلال باز هم شانس بالایی برای پیروزی خواهد داشت.

varzeshgah-jaber.jpg

سهم ۶ هزار نفره استقلال

بازی الاهلی- استقلال در استادیوم جابربن احمد الاصباح برگزار می‌شود. ورزشگاهی که مدرن‌ترین استادیوم فوتبال کشور کویت محسوب شده و ظرفیت ۶۰ هزار تماشاگر دارد. استادیومی که به جرأت می‌توان گفت احتمال پر شدن آن هنگام دیدار‌های ملی کویت یا حتی حضور نمایندگان عربستانی هم پر نخواهد شد و صرفاً برای اینکه کویت هم مثل سایر کشور‌های حوزه خلیج‌فارس صاحب یک استادیوم فوق مدرن و بسیار لاکچری شود، ساخته شده است. البته ورزشگاه فوق برای استقلال نیز محاسنی دارد. قطعاً تعداد هواداران نماینده عربستان در استادیوم بیشتر خواهد بود، ولی طبق قانون، استقلال هم می‌تواند ۶ هزار نفر را به عنوان هوادار در استادیوم داشته باشد. قطعاً ایرانیان مقیم کویت شاگردان فرهاد مجیدی را تنها نمی‌گذارند.

حسن دیگر بازی در این ورزشگاه، چمن فوق‌العاده آن است. زمینی که بر خلاف استادیوم فرانسوا حریری شهر اربیل، چمنی مخمل‌گونه دارد و این حسن بزرگی برای شاگردان تکنیکی فرهاد مجیدی است.

استارت، رأس ساعت ۱۹

ساعت برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، حداقل در منطقه غرب بسیار متغیر است. طبق آخرین اعلام AFC، جدال الاهلی- استقلال ساعت ۱۹ دوشنبه (به وقت تهران) آغاز خواهد شد.

منبع: خبرورزشی

ارسال نظر