|
کدخبر: 81809

سیدجلال نیمکت‌نشین می‌شود؟

سرمربی جدید تیم فوتبال پرسپولیس با تفکرات خاصی به این باشگاه اضافه شده و می‌خواهد سیاست‌های خود را اعمال کند.

گسترش‌نیوز: یحیی گل‌محمدی سرمربی سابق تیم فوتبال شهرخودرو در شرایطی هدایت تیم پرسپولیس را برای دومین بار در اختیار گرفته که برای موفقیت تیمش، کار سختی را در پیش دارد. گل‌محمدی می‌داند که بعد از ۳ قهرمانی پیاپی پرسپولیس و تحویل گرفتن تیم در صدر جدول در پایان نیم‌فصل چیزی جز قهرمانی در انتهای فصل هواداران را راضی نمی‌کند.

برای سرمربی جدید پرسپولیس نکته مثبت، حضور بازیکنانی است که در اختیار دارد. یحیی درحال‌حاضر در هر پست چند بازیکن آماده در اختیار دارد و می‌تواند هر طور که می‌خواهد سیستم مدنظر خود را در زمین پیاده کند.

شنیده می‌شود گل‌محمدی در آخرین به بازیکنان این موضوع را اعلام کرد که قرار نیست به کسی قول حضور در ترکیب را بدهد و هر بازیکنی که آماده باشد از او استفاده می‌کند. سرمربی پرسپولیس می‌داند با توجه به ترافیک بازیکنان در خطوط مختلف، باید سیاست خاصی را در قبال استفاده از بازیکنانش دنبال کند.

بیرانوند آماده بازگشت به ترکیب اصلی

چند اشتباه کافی بود که کالدرون به بیرانوند چند بازی استراحت بدهد، اما همین هم کافی بود تا رادوشوویچ به عنوان جانشین بیرانوند، خودی نشان بدهد و در بازی‌های پایانی فصل بازیکن نجات‌بخش تیمش در راه قهرمانی نیم‌فصل باشد. با این حال و با بازگشت یحیی به پرسپولیس به نظر می‌رسد بیرانوند دوباره در ترکیب اصلی قرار بگیرد. با این تفاوت که او این بار به خوبی می‌داند رقیب سرسختی به بنام رادوشوویچ دارد. رادو این روزها در تمرین سرحال نشان داده و کاملا آمادگی حضور دوباره در ترکیب اصلی پرسپولیس را دارد.

خط دفاعی و همان مشکل همیشگی

یحیی در خط دفاعی با همان مشکلی روبه‌رو است که کالدرون هم با آن مواجه بود. حضور همزمان جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده در کنار محمدحسین کنعانی‌زادگان باعث شده تا این مربی برای انتخاب دو مدافع میانی خود با چالش بزرگی روبه‌رو شود. گل‌محمدی در دفاع چپ هم باید از بین نادری و انصاری یک بازیکن را نیمکت‌نشین کند. البته در دفاع راست، مهدی شیری بدون جانشین است و سیامک نعمتی هم توانایی بازی در این پست را دارد هرچند فعلا با مصدومیت روبه‌رو است.

ترافیک عجیب در خط هافبک

در خط هافبک اما پرسپولیس با ترافیک سنگینی روبه‌رو است. درحال‌حاضر، در پست هافبک دفاعی کامیابی‌نیا، نوراللهی و ربیع‌خواه حضور دارند و کمی جلوتر، بازیکنانی نظیر عالیشاه، امیری، ترابی، رسن، نعمتی و... بازی می‌کنند. یحیی حالا باید برای انتخاب سیستم خود چند بازیکن را بیرون بگذارد و احتمال نیمکت‌نشینی نفراتی مانند عالیشاه و کمال همچنان وجود دارد.

چراغ خطر برای علیپور

در خط حمله با حضور علیپور و اوساگونا و حضور احتمالی استوکس اوضاع کمی پیچیده خواهد بود. البته فعلا تا زمان قطعی شدن حضور استوکس در پرسپولیس، علیپور و اوساگونا زوج خط حمله را تشکیل می‌دهند اما باید دید در صورت اضافه شدن مهاجم ایرلندی و سابق تراکتور، جانشین کدام بازیکن می‌شود؛ هر چند به نظر می‌رسد که این بار علیپور باید قدر موقعیت‌های خود را بداند تا با حضور استوکس نیمکت‌نشین نشود.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر