|
کدخبر: 326392

سنگ تمام مالک جدید برای استقلال / حساب باشگاه پر پول شد

هلدینگ خلیج فارس، مالک جدید باشگاه استقلال در اقدامی تازه مبلغ ۴۰ میلیارد به حساب این تیم واریز کرده است.

ورزش سنگ تمام مالک جدید برای استقلال / حساب باشگاه پر پول شد

قبل از بازی با تراکتور، هلدینگ خلیج فارس مبلغ ۴۰ میلیارد ریال را بابت قرارداد بازیکنان استقلال تقسیم کرد تا پرداختی آبی ها به حدود ۷۰ درصد از آن برسد.

به جز این ظاهرا ۴۰ میلیارد هم بابت هزینه های جاری به حساب این باشگاه واریز شده است تا این تیم تا پایان فصل مشکلی از بابت بدهی ها و البته هزینه های جاری احساس نکند.

قرار است بعد از پایان لیگ بیست و سوم برای نقل و انتقالات باشگاه استقلال تامین بودجه شود.

بعد از برکناری علی خطیر از سمت مدیرعاملی باشگاه استقلال، خواجه گیری هم از سمت سرپرستی این تیم کنار رفت و با تصمیم جواد نکونام، آتیلا حجازی جانشین او شد.

با این حال طبق اخبار رسیده، آتیلا حجازی از سوی نهادهای بالای دستی مجوز نشستن روی نیمکت آبی ها را دریافت نکرده است و به همین دلیل هم در بازی با ذوب آهن در هفته بیست و ششم لیگ برتر غایب بود.

البته مدیران استقلال در تلاش هستند تا هرچه زودتر مشکل حجازی را حل کنند تا او بتواند در بازی های آینده روی نیمکت آبی ها بنشیند ولی این موضوع هنوز نهایی نشده است.

باشگاه استقلال در طول سال های بعد از انقلاب همیشه زیان ده بوده است چراکه باشگاه برای خرید بازیکنان مختلف هزینه های زیادی انجام داده است، در حالی که این هزینه ها با درآمدهای باشگاه هم خوانی نداشته است.

علی خطیر در سال ۱۴۰۲ که مدیرعامل استقلال بود دست به کاری بزرگ زد و موفق شد ۳۱۷ میلیارد تومان برای استقلال درآمدزایی کند.

طبق اسنادی که مدیران استقلال روی سایت کدال قرار داده اند، این باشگاه در سال ۱۴۰۲ با وجود هزینه های متفاوتی که داشته، حدود ۷۰ میلیارد سود ده بوده و این اولین بار است در تاریخ چنین اتفاقی رخ داده است.

البته این پیش فرض مدیران استقلال است و بعد از حسابرسی نهایی که در سال آینده انجام می شود، صحت ادعای این باشگاه در زمان مدیریت علی خطیر ثابت خواهد شد.

جالب است که بدانید طبق اظهار نامه ای که باشگاه استقلال برای سال ۱۴۰۱ رد کرده است، به ادعای مدیران وقت باشگاه آبی ها حدود ۳۲۲ میلیارد تومان ضرر کرده اند که بعد از حسابرسی نهایی مشخص شد استقلال در این سال حدود ۵۰۰ میلیارد ضرر ده بوده است.

اگر بعد از حسابرسی نهایی صحت ادعای علی خطیر ثابت شود، یک اتفاق تاریخی در استقلال رخ داده است و این باشگاه برای اولین بار سود ده شده است.

عجیب اینکه علی خطیر با وجود اینکه اسپانسرهای بزرگی برای استقلال آورد و درآمدزایی قابل توجهی هم انجام داد، در نهایت هفته گذشته با حکم اعضای هیات مدیره استقلال از کار برکنار شد.

جدول ورزشی

منبع: رکنا
  • ناشناس ارسالی در

    سود سهامداران عدالت را می ریزند توی جیب باشگاه‌هایی که ارزش 100هزار تومان هم ندارند، بیشتر دارندگان سهام عدالت از دهک اول تا هفتم هستند که همه شون یا مددجوی سازمان بهزیستی و کمیته امداد بخصوص معلولین هستند یا بازنشسته، این که نمی شود مسئولان باشگاه استقلال از جمله بازیکنان این سوار ماشین های لوکس شوند خانه مجلل داشته باشند بعد از آن طرف سود سهام عدالت هر سال با چندین ماه تأخیر واریز شود البته هنوز هم از طرف این هلدینگ پرداخت نشده

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها